REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dekada planuje kolejne centra handlowe w małych miastach. Pierwszy obiekt - od Air Project

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 sty 2017 16:17
Dekada planuje kolejne centra handlowe w małych miastach. Pierwszy obiekt - od Air Project
fot. materiały prasowe

W pierwszym kwartale 2017 r. na handlowej mapie Ciechanowa pojawi się centrum handlowe Dekada projektu Air Project. Deweloper pracuje również nad kolejnymi projektami, m.in. w Nysie, Koninie czy Mińsku Mazowieckim.

REKLAMA

Obiekty pod wspólną nazwą Dekada funkcjonują już w Myślenicach, Skierniewicach, Sieradzu, Żyrardowie, Olsztynie, Krakowie, Grójcu, Nowym Targu, Brodnicy i w Malborku. W planach spółki jest powiększenie sieci o kolejne obiekty.

Już w I kwartale 2017 roku pierwszych klientów powita Dekada w Ciechanowie - zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne złożone z części handlowej oraz dworca autobusowego. Koncepcja architektoniczna obiektu została przygotowana przez pracownię Air Project. Obiekt o powierzchni 2200 mkw. GLA będzie obejmował 7 markowych sklepów, a część dworcowa dysponować będzie pięcioma stanowiskami autobusowymi.

–  Dotychczas udało nam się zrealizować 10 centrów handlowych, które doskonale wpisały się w mapy lokalnego handlu. Intensywnie pracujemy nad projektami Dekada w Koninie i Mińsku Mazowieckim, które połączone będą z dworcami kolejowymi. Inwestycje te realizujemy we współpracy z PKP i Xcity Investment – mówi Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekada.

Projekt Grupy Dekada w Mińsku Mazowieckim zakłada powstanie zintegrowanego centrum handlowo-komunikacyjnego. Obejmuje budowę obiektu handlowego typu „strip mall” połączonego z  dworcem kolejowym. Na powierzchni 4,8 tys. mkw. GLA zajdzie się 9 lokali zajmowanych przez znane i popularne marki.

Z kolei w ramach inwestycji w  Koninie powstanie obiekt  o powierzchni 5,8 tys. mkw. i nowe dworce: kolejowy i autobusowy, które obsługują rocznie ok. 2 mln pasażerów. Poza zintegrowanymi centrami handlowo-komunikacyjnymi w planach inwestora jest także galeria handlowa w Nysie. Koncepcja architektoniczna obiektu została przygotowana również przez pracownię Air Project. Aby dobrze wpisać obiekt w miejską tkankę i śródmiejskie, zabytkowe otoczenie, architekci przy tworzeniu projektu inspirowali się nyskim gotykiem oraz najsłynniejszymi światowymi obiektami handlowymi, które budowano w hołdzie miejscowemu dziedzictwu architektonicznemu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY