REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Design, lokalizacja i usługi magnesem dla pracowników

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 paź 2015 12:26
Design, lokalizacja i usługi magnesem dla pracowników
OVO Wrocław, biura
Design, lokalizacja i usługi magnesem dla pracowników
Design, lokalizacja i usługi magnesem dla pracowników

Na dzisiejszym rynku pracy to pracownicy coraz częściej dyktują warunki zatrudnienia, a firmy stają na głowie, by ich do siebie przyciągnąć. Jak to robią?

REKLAMA

EVP - Employee Value Proposition to wartości i korzyści, jakie firma może zaproponować potencjalnym pracownikom. EVP powinno być zbiorem cech, które odróżniają pracodawcę od konkurencji. Jednak dla różnych pracowników EVP może być czymś innym: wynagrodzeniem, elastycznymi godzinami pracy, prestiżowym biurem, dodatkowymi benefitami.

- W przypadku wysoko wykwalifikowanych pracowników, szczególnie z branży IT, wynagrodzenie przestaje być czynnikiem decydującym. Programiści, i nie tylko oni, szukają wartości dodanej, np. dobrej atmosfery w pracy i usług, które podniosą jej jakość. Te aspekty liczą się coraz bardziej. Przez osoby młode są wręcz stawiane na pierwszym miejscu – mówi Shuckie Ovadiah, inwestor i CEO OVO Wrocław.

Na pierwszy plan wysuwa się więc wizerunek przedsiębiorstwa. Co stanowi o jego atrakcyjności? Znakomita lokalizacja z łatwym dojazdem, możliwość uczestniczenia w ciekawych projektach i wyzwania czy podkreślające status biuro. Te warunki spełniają nieliczni.

- Zarówno dla przedsiębiorstwa, jak i jego pracowników ważna jest lokalizacja. Centrum miasta, łatwy dojazd i parking na miejscu będą mocnymi kartami przetargowymi podczas rekrutacji, a w następnej kolejności będą również decydować o przywiązaniu do firmy – mówi Piotr Śliwka, dyrektor zarządzający w firmie Poland - Sotheby's International Realty. – Liczy się dobry wizerunek i warunki pracy. Przykładem może być Google, który jest znakomicie rozpoznawalny, a dla wielu osób praca w tej firmie to marzenie.

Google zapewnia przyjazne otoczenie i usługi w pracy. Dla pracowników przygotowywane są posiłki, dostępne są siłownie czy pokoje relaksu, w których można odpocząć lub pograć w gry. Między innymi przez to korporacja jest postrzegana jako jeden z najlepszych pracodawców, a ich biura obrastają legendą.

Podobnie kompleksowe usługi zagwarantuje wielofunkcyjny OVO Wrocław. Oprócz biur znajduje się tu pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, restauracja, sklepy, butiki oraz lokale usługowe na parterze, klub fitness z basenem i SPA, centrum konferencyjne czy wewnętrzne zielone patio.

- Właściciele firm, pracownicy, a także ich partnerzy będą mogli korzystać ze wszystkich tych funkcji. Bez potrzeby wychodzenia poza kompleks będzie można zorganizować spotkanie, konferencję, umówić się na lunch i wrócić do biura, zaledwie trzy piętra wyżej. A po pracy czeka nas relaks w klubie fitness – mówi Ewa Omasta, manager ds. marketingu i sprzedaży OVO Wrocław.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY