REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Design management kluczem do innowacji

  • Autor: propertydesign.pl
  • 30 kwi 2015 10:32
Design management kluczem do innowacji
Piotr Voelkel, założyciel, Grupa Kapitałowa Vox, Concordia Design

Design management pozwala na wykorzystywanie potencjału designu w budowaniu konkurencyjności przedsiębiorstw - uważa Piotr Voelkel, założyciel, Grupa Kapitałowa Vox, Concordia Design.

REKLAMA

- Concordia Design chce pomagać polskim firmom w byciu innowacyjnymi poprzez design. Zaczynamy od prostej analizy tego, gdzie dana spółka ma największy potencjał, a gdzie są największe deficyty. Przygotowujemy cykl szkoleń, które pomagają nadrobić wszelkie niedobory. Jednak kluczem do sukcesu jest to, by firma sama zrozumiała jak ważna jest innowacyjność i że produkcja tanich i podobnych do konkurencji wyrobów nie jest kluczem do sukcesu. Taka ambicja może stać się przyczynkiem do nowych działań - tłumaczy Piotr Voelkel.

W byciu innowacyjnymi poprzez design pomaga proces zwany design management, który pozwala zorientować się, czego potrzebuje klient. Za jego pomocą można zadbać o podniesienie kompetencji przedsiębiorców w zakresie profesjonalnego wykorzystania potencjału, jaki płynie z designu i zarządzania wzornictwem. Pomaga w budowaniu konkurencyjności przedsiębiorstw. Design management wiąże się też z procesem rozwoju nowego produktu, zarządzaniem projektem wzorniczym, trendami, wykorzystaniem innowacyjnych materiałów czy budowaniem wizerunku firm. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY