REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Designer Thomas Pedersen, czyli mistrz plastiku

  • Autor: Kinnarps
  • 08 lip 2014 09:17
Designer Thomas Pedersen, czyli mistrz plastiku
fot. Kinnarps

Duńczyk Thomas Pedersen to światowej sławy designer zainspirowany ciałem człowieka, który wyznacza nowe standardy w designie plastikowych krzeseł.

REKLAMA

10 lat temu duński designer Thomas Pedersen przygotowywał swoją pracę dyplomową w Wyższej Szkole Architektury w Aarhus, wówczas jego wybór padł na tworzywa sztuczne, mimo, że zdaniem nauczycieli powinien postawić na drewno. Uczelnia nie dysponowała nawet odpowiednim warsztatem do obróbki tworzyw sztucznych, więc Thomas musiał pracować nad swoim dziełem na parkingu. Pech chciał, że w wyniku podmuchów wiatru niektóre plastikowe elementy wylądowały na samochodach nauczycieli. To mogło dla niego oznaczać koniec, ale Thomas się zawziął, a zaprojektowany przez niego nowoczesny fotel bujany Stingray okazał się wielkim sukcesem.

Pedersen do dziś jest ceniony za swoją technikę pracy, która nadaje dziełom osobistego charakteru, i za odwagę w przeciwstawianiu się konwencjom. Widać to na przykładzie wykonanego z plastiku profilowanego krzesła Deli, które znajduje się w ofercie firmy Skandiform z grupy Kinnarps. Jego siedzisko przypomina muszlę, która w pewnym sensie obejmuje użytkownika. Deli sprawdza się zarówno w salach konferencyjnych, jak i w stołówkach. W ramie krzesła zastosowano praktyczne rozwiązanie, które ułatwia stawianie krzeseł jedno na drugim, dzięki czemu doskonale się sprawdzają na salach konferencyjnych.

— Nieustannie czerpię inspirację z ludzkiego ciała, co widać również w delikatnych liniach modelu Deli. To jest krzesło, na którym chce się siedzieć dłużej, niż trzeba — mówi Pedersen. Rama jest dostępna w wersji chromowanej z czarnym lub białym wykończeniem, a także w wersji dębowej. Krzesło to zdobyło szerokie uznanie i otrzymało nagrodę Red Dot Award 2014 w kategorii „Najlepsze z najlepszych” (Best of the best). Nie pozostaje nam nic innego, jak zgodzić się z decyzją jury.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY