REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Detal wieńczy dzieło

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 mar 2015 12:27
Detal wieńczy dzieło
fot. Sopro wielkie formaty
Detal wieńczy dzieło
Detal wieńczy dzieło
Detal wieńczy dzieło
Detal wieńczy dzieło

Gres i kamienne płyty wielkoformatowe systematycznie wypierają te o standardowych wymiarach. Na co zwrócić uwagę, wybierając minimalistyczną aranżację wnętrza z okładzinami w rozmiarze XXL?

REKLAMA

Płyty o dużych formatach cieszą się sympatią architektów, a panująca moda na minimalizm i nietypowe formaty okładziny otwierają przed nimi coraz to większe możliwości aranżacyjne. Wielkoformatowe płyty kamienne i gresowe, zarówno w wersji polerowanej, jak i matowej, zachwycają wymiarami i możliwościami aranżacyjnymi: ich wymiary mogą mierzyć nawet 100x300 cm, zachowując przy tym zaledwie 3,5 mm grubości.

Projektanci wnętrz wykorzystują je już nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, takich jak przestronne hale, salony samochodowe czy nowoczesne centra handlowe, ale także w prywatnych wnętrzach mieszkalnych.

Detal wieńczy dzieło

W nowoczesnych aranżacjach, w których stawia się na prostotę kompozycji, architekci chętnie sięgają po duże, odbijające światło płyty z gresu, kamienia naturalnego czy szorstkiego, chropowatego betonu o rektyfikowanych krawędziach. Bardzo ciekawy rezultat daje skontrastowanie dużych powierzchni z wąskimi fugami o zbliżonej barwie. Nieduża liczba łączeń pozwala uzyskać efekt jednolitej tafli, na której wszystko pozornie stapia się w jedną całość i delikatnie mieni w precyzyjnie usytuowanym, punktowym świetle reflektorków. – Decydując się na modne rozwiązania, nie można zapominać o detalach, które składają się na końcowy efekt. Do spoinowania płyt wielkoformatowych warto wybierać wysokoelastyczne zaprawy fugowe dekoracyjne, takie jak Sopro DF 10® Design Fuga Flex. Fuga ta idealnie nadaje się do wypełniania szczelin o szerokości już od 1 mm, pomiędzy płytami o grubości nawet poniżej 4 mm, zaś szeroka gama odcieni szarości, beży i brązów, pozwala dobrać kolor do barwy kamienia – radzi Aneta Rostek, Senior Product Manager z firmy Sopro.

Minimalistyczne wnętrze w innym świetle

Minimalizm nie przytłacza bogactwem form, ozdób czy różnorodnością środków wyrazu. Z tego powodu bardzo dużo zależy od przemyślanej gry świateł, która jest w stanie wydobyć i podkreślić takie niuanse z przestrzeni jak subtelna gra faktur, różnorodnych odcieni zastosowanego koloru lub delikatnie połyskujące spoiny, do wypełnienia których zastosowano np. fugę Sopro DF10® wzbogaconą brokatem. Projekty wnętrz utrzymane w stylu monochromatycznym, urzekają atmosferą spokoju, ładu i harmonii, a płytki wielkoformatowe, stanowią doskonałe tło dla mebli zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych. Wielkoformatowe gresy sprawdzają się jako eleganckie wykończenie ścian i podłóg w przestronnych pomieszczeniach, choć świetnie wypadają też we wnętrzach średnich i małych, gdzie są w stanie wysmuklić i powiększyć optycznie daną przestrzeń.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY