REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Deweloperzy biurowi sprawdzają jakość materiałów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 mar 2017 13:48
 Deweloperzy biurowi sprawdzają jakość materiałów
fot. mat. prasowe Armstrong
 Deweloperzy biurowi sprawdzają jakość materiałów
 Deweloperzy biurowi sprawdzają jakość materiałów

Kończy się era szybkiego, taniego budowania biurowców. Nowe inwestycje projektowane są w oparciu o jakość, i z myślą o tym, że za wiele lat muszą być atrakcyjne dla najemców. Eksperci Armstrong wskazują jako jeden z przykładów nowego standardu warszawski biurowiec Proximo.

REKLAMA

Proximo powstaje w najbardziej topowej obecnie lokalizacji na rynku biznesowym w stolicy – przy Rondzie Daszyńskiego, tuż przy stacji II linii metra i powstających wokół wieżowców. Autorami bryły budynku są architekci z brytyjskiej pracowni Rolfe Judd, za aranżację lobby recepcyjnego oraz wejścia do patio odpowiada włoskie biuro Pininfarina. W sumie kompleks składający się z dwóch etapów dostarczy na rynek łącznie 49 tys. mkw. powierzchni biurowej. Pierwszy budynek oddano niedawno do użytku. Drugi jest w realizacji.

Oddana część biurowca jest już praktycznie w całości wynajęta. Na 12 piętrach swoje siedziby ulokowały duże, znane korporacje m.in. AXA Assistance, Stanley Black & Decker, Manpower Group, Takeda. Z myślą o najemcach, ale także funkcjonowaniu budynku za kilka, kilkanaście lat Hines dobierał rozwiązania zainstalowane we wnętrzach. Mają zapewniać komfort użytkownikom i pozwolić budynkowi funkcjonować zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa (już dziś budynek posiada certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie very good).

Hines mówi: sprawdzam

Zarówno inwestor, jak i najemcy Proximo podeszli z pełną świadomością do kształtowania w biurach przyjaznej dla uszu pracowników akustyki. Na wielu piętrach zainstalowano sufity podwieszane Armstrong, które w zależności od funkcji pomieszczenia pochłaniają, ale też izolują dźwięki, by nie przenikały pomiędzy wnętrzami. – Zaangażowanie dewelopera było dla nas sporym, bardzo miłym zaskoczeniem, a jednocześnie wyznaczeniem nowej jakości na rynku biurowców. Dotychczas sam inwestor nie włączał się aż tak mocno w proces wyboru rozwiązań, pozostawiając to architektom. Tym razem było inaczej. Przed podjęciem decyzji o wyborze sufitu, który ma zapewnić przyjazną akustykę Armstrong i inne firmy konkurencyjne musiały zbudować sufit próbny. Dopiero po tak szczegółowej analizie inwestor zdecydował o wyborze – wyjaśnia Sebastian Staniewicz, projekt manager w polskim oddziale firmy Armstrong, produkującej akustyczne sufity podwieszane.

W efekcie powierzchnie biurowe w Proximo zapewniają przyjazne akustycznie warunki do pracy. I co nie mniej ważne – ciekawe, designerskie aranżacje wnętrz. Na sufitach powierzchni open space, kuchni pracowniczych, sal konferencyjnych i korytarzy biurowych zamontowano aż kilkanaście rodzajów sufitów z szerokiej oferty Armstrong: sufity modułowe mineralne, metalowe, pionowe akustyczne Baffles, czy w końcu tzw. wyspy – czyli akustyczne panele o różnych kształtach - w tym przypadku zamontowano m.in. płyty z linii Optima Canopy w kształcie kół i trapezów.

Duże panoramiczne okna w biurowcu zapewniają nieograniczony dostęp do światła dziennego, które przyjaźnie wpływa na samopoczucie pracowników. Tym bardziej, że za oknem roztacza się widok na wieżowce w ścisłym centrum i coraz bardziej nowoczesne otoczenie Ronda Daszyńskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY