REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

DHL już z projektem i wykonawcą na nowe obiekty

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 sie 2016 11:44
DHL już z projektem i wykonawcą na nowe obiekty
DHL, fot. materiały prasowe

Firma DHL wybrała FB Antczak na generalnego wykonawcę swoich dwóch terminali przesyłek kurierskich. Nowe obiekty, które powstaną w Ełku i Łomży, zaprojektowane zostały przez pracownię projektową JB - Projekt z Ełku.

REKLAMA

DHL Express (Poland) to wielotysięczna organizacja, która rocznie dostarcza do Polski ponad 28 mln przesyłek. Aktualnie firma posiada swoje oddziały w 51 polskich miastach, jednak perspektywiczny wzrost rynku, owocna współpraca ze wschodem oraz rosnąca popularność e-commerce sprawiły, że uruchomienie kolejnych parceli w północno – wschodniej Polsce, było naturalną konsekwencją dalszego rozwoju firmy.

Ełcki terminal zlokalizowany będzie przy ul. Żelaznej. W obiekcie o łącznej powierzchni użytkowej 1314,83 mkw. i kubaturze 9116,06 m. sześc., zaplanowano pomieszczenia związane z organizacją i spedycją przesyłek kurierskich. Budynek podzielony został na dwie części: przeładunkową o łącznej powierzchni użytkowej 1034,79 mkw. oraz biurową z zapleczem socjalnym o łącznej powierzchni użytkowej 280,04 mkw. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu około 40 osób.

Obiekt w Łomży jest bliźniaczym projektem, zlokalizowanym pomiędzy ulicami Spokojną i Żabią. HB Holding będące głównym inwestorem, powierzyło FB Antczak kompleksową realizację obu terminali wraz z przygotowaniem sieci komunikacyjnej i parkingów na terenie kompleksów.

Oba budynki zaprojektowane zostały przez pracownię projektową JB - Projekt z Ełku. Realizację nowych obiektów zaplanowano w okresie lipiec – listopad 2016.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY