REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dlaczego Euro Styl chciał zrewitalizować ten budynek?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 gru 2015 13:29
Dlaczego Euro Styl chciał zrewitalizować ten budynek?
C200 Office
Dlaczego Euro Styl chciał zrewitalizować ten budynek?
Dlaczego Euro Styl chciał zrewitalizować ten budynek?
Dlaczego Euro Styl chciał zrewitalizować ten budynek?
Dlaczego Euro Styl chciał zrewitalizować ten budynek?
Dlaczego Euro Styl chciał zrewitalizować ten budynek?

Tereny postoczniowe w Gdańsku z dnia na dzień ulegają stopniowym przeobrażeniom. Nieruchomości należące niegdyś do Stoczni Gdańskiej wkraczają w odświeżonej formie w nowoczesność. Firma Euro Styl zdecydowała się na rewitalizację budynku C200 Office.

REKLAMA

Gmach znajdujący się przy ulicy Jan z Kolna w Gdańsku został zbudowany na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Istniał jako zaplecze administracyjne ówczesnej Stoczni Północnej, część pomieszczeń zagospodarował także Zakładowy Ośrodek Obliczeniowy EMC.

Budynek z zeszłego wieku został całkowicie przebudowany, dzięki czemu zostanie dostosowany do dzisiejszych potrzeb najemców. Dysponować będzie zarówno popularnym open space, jak i tradycyjnymi gabinetami. Najemcy będą mieć możliwość doboru biur o bardzo różnej powierzchni. C200 Office dysponuje największą powierzchnią piętra w Trójmieście - 5300 mkw. – co ułatwi działalność firmom, które chcą być zlokalizowane na jednej kondygnacji bez konieczności przemieszczania się między piętrami.

Dlaczego właśnie ten budynek firma Euro Styl postanowiła zrewitalizować? - Podstawowym czynnikiem, który zachęcił nas do tej inwestycji, jest bliskość centrum z doskonałym dostępem do komunikacji zbiorowej (kilka metrów od wejścia do budynku znajduje się przystanek tramwajowy, a kilkaset metrów dalej dwie stacje Szybkiej Kolei Miejskiej). Gdańskie tereny stoczniowe były bowiem najlepiej zlokalizowane względem ścisłego centrum miasta. Czujemy także, że w niedługim czasie tereny te będą bardzo atrakcyjnym miejscem w różnych aspektach, nie tylko pracy, ale również w aspekcie spędzania wolnego czasu – tłumaczy Mikołaj Konopka, wiceprezes zarządu Euro Styl.

Jak przekonuje Małgorzata Ickiewicz z Biura Projektów Kenton, odpowiedzialna za projekt budynku C200, rewitalizacja tylko z pozoru może wydawać się prostsza od budowania budynku od nowa. - W przypadku rewitalizacji należy wykonać dokładną inwentaryzację stanu istniejącego, sprawdzić stan elementów konstrukcyjnych, projektowaną funkcję dopasować do zastanego układu konstrukcyjnego – mówi Ickiewicz.

W trakcie budowy dokonano licznych zmian funkcjonalnych oraz konstrukcyjnych, jednocześnie pozostawiając część elementów tradycyjnych budynku. Zachowana została cała konstrukcja nośna, budynek został obniżony o jedną kondygnację, wyburzone zostały stare szyby windowe i zbudowane zostały nowe. Wszystkie ściany działowe zostały zburzone, co pozwoliło stworzyć jedną z większych w Polsce przestrzeni biurowych na jednej kondygnacji. Budynek zyskał też nową systemową elewację z wysokiej jakości alucobondu, którą zdobią pionowe, ledowe bagietki podnoszące - szczególnie po zmroku - atrakcyjność fasad.

Ponadto zdemontowano wszystkie instalacje zewnętrzne i wykonano je na nowo z zachowaniem charakterystycznego poziomego układu okien, w ten sposób firma Euro Styl chciała nawiązać do tradycyjnego charakteru tego budynku, który zaliczany jest do jednych z lepszych realizacji z czasów PRL.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY