REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dlaczego firmy wybierają High5ive? Bo daje impuls do tworzenia innowacji

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 mar 2017 12:46
Dlaczego firmy wybierają High5ive? Bo daje impuls do tworzenia innowacji
High5ive w Krakowie fot. Skanska
Dlaczego firmy wybierają High5ive? Bo daje impuls do tworzenia innowacji
Dlaczego firmy wybierają High5ive? Bo daje impuls do tworzenia innowacji

Symbolizujący pięć energii Krakowa park biurowy High5ive, połączony z pełną życia miejską przestrzenią, będzie pierwszym widokiem dla podróżnych przyjeżdżających na dworzec Kraków Główny. - High5ive to coś więcej niż budynki biurowe. Ma to być nowe, energetyczne miejsce spotkań dostępne dla wszystkich krakowian - mówił Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

REKLAMA

High5ive docelowo zgromadzi społeczność ponad 7 000 pracowników w pięciu budynkach, oznaczonych symbolami energii: różnorodności, miasta, kreacji, szczęścia oraz innowacji.  Ostatnio firma Ocado Technology, zdecydowała się na przeprowadzkę do High5ive, budowanego przez Skanska w sercu Krakowa. Dlaczego zdecydowali się na ten park biurowy? - High5ive tworzy przestrzeń, w której możemy zapewnić naszym pracownikom znakomite warunki pracy, umożliwiające zarówno efektywną pracę indywidualną, jak i podsycające energię zaangażowania zespołowego – mówi Grzegorz Cempla, site lead i General Manager w Ocado Technology. 

Pracownicy Ocado Technology wprowadzą się do budynku drugiego, oznaczonego symbolem różnorodności. - High5ive to projekt biurowy, który od początku tworzyliśmy z myślą o takich najemcach, jak Ocado, czyli firmach, w których różnorodność daje impuls do tworzenia innowacji. To właśnie ludzie są wartością każdej organizacji i trzeba im dać odpowiednie miejsce, które wesprze ich w tworzeniu wyjątkowych projektów – mówi Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland. – Na kilka miesięcy przed oddaniem do użytku pierwszego etapu High5ive wynajęliśmy już jedna piątą powierzchni dwóch budynków, a kolejne umowy intensywnie negocjujemy – dodaje.

Obok powierzchni biurowej, High5ive to także atrakcyjna przestrzeń usługowa i ogólnodostępna strefa miejskich aktywności. Firma zaprosiła mieszkańców i studentów między innymi na warsztaty z Akademią Sztuk Pięknych, które mają pomóc w zaprojektowaniu okolicy inwestycji, tak aby wypełnić ją energią już na etapie budowy. W pobliżu budowy pojawiły się też interaktywne infokioski, gdzie mieszkańcy znajdą informacje o postępach budowy oraz powiadomienia o konkursach i planowanych akcjach. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio. 

High5ive – kluczowe fakty i liczby

Całkowita powierzchnia najmu kompleksu: ok. 70 000 mkw. GLA
Powierzchnia najmu I etapu (budynek D i E): ok. 23 500 mkw. GLA
Planowany termin oddania do użytku I etapu: IV kwartał 2017 r.

W pierwszym etapie wybudowane zostaną dwa budynki, zlokalizowane między Hotelem Ibis a Galerią Krakowską;

Pierwszy etap kompleksu dostarczy 175 miejsc parkingowych;

Budynki I etapu będą składały się z sześciu kondygnacji naziemnych. Garaż w budynku D będzie znajdował się na parterze oraz na jedynej kondygnacji podziemnej, natomiast w budynku E na cele garażu będą zagospodarowane dwie kondygnacje podziemne;

Certyfikacja: LEED Gold

Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio. Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY