REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Długi Dom przeistoczył się w trzygwiazdkowy hotel

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 mar 2015 10:31
Długi Dom przeistoczył się w trzygwiazdkowy hotel
Uzdrowisko Cieplice, Długi Dom

Efektem rewitalizacji „Długiego Domu” w Uzdrowisku Cieplice jest nowoczesny hotel uzdrowiskowy w standardzie równym trzem gwiazdkom.

REKLAMA

Uroczyste otwarcie jednego z najstarszych ośrodków kuracyjnych w Polsce nastąpi 31 marca br. Całkowity koszt projektu wyniósł prawie 14 mln zł.

Na bazie dawnego budynku „Długi Dom” stworzony został nowoczesny hotel uzdrowiskowy z prawie 100 miejscami o wysokim standardzie, bazą zabiegową, elegancką restauracją dla gości oraz salą konferencyjną. Baza zabiegowa składa się z pomieszczeń do kinezyterapii, hydroterapii, fizykoterapii oraz masażu. Oprócz tego hotel uzdrowiskowy dysponuje zespołem saun oraz salą restauracyjną z zapleczem kuchennym.

– Dzięki kompleksowej rewitalizacji „Długiego Domu” będziemy mogli w pełnym zakresie odpowiadać na potrzeby naszych gości. W Uzdrowisku Cieplice poszukiwali oni miejsc hotelowych o podwyższonym standardzie z jednoczesną możliwością korzystania z zabiegów balneologicznych - mówi Maciej Markowski, Prezes Zarządu Uzdrowiska Cieplice – Grupa PGU. - I taki właśnie jest „Długi Dom” – kompleksowy, nowoczesny, odpowiadający na potrzeby klientów komercyjnych, poszukujących nie tylko komfortowych warunków wypoczynku, ale i profesjonalnej bazy zabiegowej – dodaje Markowski.

Uzdrowisko Cieplice kładzie duży nacisk na rozwój i wzrost sprzedaży usług komercyjnych, stąd rewitalizacja Długiego Domu i stworzenie kompleksowej oferty usług na bardzo dobrym poziomie. Żeby utrzymać pozycję konkurencyjną Uzdrowisko Cieplice wychodzi z atrakcyjnymi programami leczniczo-rehabilitacyjnymi dla klientów komercyjnych, ale nie kosztem zmniejszenia dostępu do lecznictwa uzdrowiskowego dla klientów instytucjonalnych, a poprzez rozbudowę i nowe inwestycje, które przynoszą nowe miejsca hotelowe dla gości komercyjnych.

– Rozbudowujemy się, bo chcemy skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami komercyjnymi nie tylko w Polsce, ale i za granicą. „Długi Dom” w tej nowej odsłonie pozwoli nam na jeszcze intensywniejszy rozwój uzdrowiska w kierunku turystyki medycznej. Ponadto sukcesywnie wprowadzamy nowe profile lecznicze, w tym rehabilitację pourazową i pozabiegową, a jednocześnie doszkalamy naszą kadrę rehabilitacyjną do stale rosnących potrzeb naszych pacjentów – dodaje Maciej Markowski.

Całkowita wartość projektu rewitalizacji „Długiego Domu” wraz z remontem restauracji i kuchni w obiekcie zdrojowym Edward wyniosła prawie 14 mln zł, z czego 2,7 mln zł pochodziło ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a pozostała część to środki własne Uzdrowiska Cieplice – Grupa PGU.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY