REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Do dwóch razy sztuka? Łódź poszukuje inwestora na Bramę Miasta

  • Autor: UM Łódź
  • 06 mar 2015 10:29
fot. UM Łódź

Łódzki magistrat chce szybko sfinalizować sprzedaż działki pod budowę Bramy Miasta. Łodzi zależy nie tylko na najlepszej cenie, ale również na przedstawieniu interesującej koncepcji zagospodarowania obiektu i jego otoczenia. Jest taniej o 12 mln zł.

REKLAMA

- Chcemy jak najszybciej sfinalizować sprawę sprzedaży działki pod budowę Bramy Miasta i na najbliższej sesji Rady Miejskiej, 18 marca, przedstawić projekt uchwały w tej sprawie - zapowiedział na konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.

Już jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu, a nowy przetarg na sprzedaż działki w pobliżu dworca i Nowego Centrum Łodzi będzie miał charakter ofertowy. Kontrahent powinien zaproponować nie tylko najlepsza cenę, ale jednocześnie przedstawić interesującą koncepcję zagospodarowania obiektu i jego otoczenia.

W założeniu Brama Miasta ma być reprezentacyjnym budynkiem komercyjnym do wysokości 64 m (ok. 17 pięter), ale z pewnymi służebnościami wobec miasta, tworzącymi wspólną przestrzeń publiczną, np. jeśli chodzi o przejście do NCŁ czy pewne instytucje usługowe w części parterowej i podziemny parking. Została również wykonana nowa wycena działki, której koszt rzeczoznawca oszacował na ponad 28 mln zł - podaje łódzki magistrat.

Jak poinformował wiceprezydent Marek Cieślak, nieruchomość pod Bramę Miasta oraz tereny Nowego Centrum Łodzi zostaną zaprezentowane podczas wiosennych targów nieruchomości w Cannes, a już pojawiły się sygnały, że zainteresowanie łódzką ofertą rośnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY