REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Do zobaczenia za rok w Zodiaku. Przedsmak otwarcia wyjątkowego pawilonu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 paź 2017 12:40
Do zobaczenia za rok w Zodiaku. Przedsmak otwarcia wyjątkowego pawilonu
Wizualizacja Zodiak Gowin Siuta fot. mat. prasowe
Do zobaczenia za rok w Zodiaku. Przedsmak otwarcia wyjątkowego pawilonu
Do zobaczenia za rok w Zodiaku. Przedsmak otwarcia wyjątkowego pawilonu

Na rok przed otwarciem nowej odsłony Pawilonu Zodiak – siedziby Warszawskiego Pawilonu Architektury – Oddział Warszawski SARP zaprasza do udziału w wydarzeniach poświęconych architekturze, które odbywać się będą od 26 do 29 października r.

REKLAMA

„Do zobaczenia już za rok w Zodiaku” to akcja artystyczna w przestrzeni miejskiej, spacer architektoniczny i warsztaty oraz spotkanie z gospodarzami i kuratorami zagranicznych pawilonów architektury. Wstęp wolny.

Październikowe wydarzenia są jednym z pierwszych działań inicjujących funkcjonowanie Warszawskiego Pawilonu Architektury Zodiak, który mieścił się będzie w wyremontowanym Pawilonie Zodiak przy Pasażu Wiecha w Warszawie.

Tegoroczna akcja „Do zobaczenia za rok w Zodiaku!” składa się z trzech części, stanowiących zapowiedź przyszłego programu Warszawskiego Pawilonu Architektury Zodiak. Są to: spotkanie i debata z udziałem gości z zagranicznych pawilonów architektury, edukacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci i rodziców oraz artystyczne interwencje w przestrzeni wokół Pawilonu.

- Będziemy zastanawiać się nad rolą mieszkańców miast, w procesie projektowaniu przestrzeni, która nas otacza. Porozmawiamy też o idei „miasta wspólnego” i o roli, jaką w kontekście jego rozwoju pełnią mieszkańcy, instytucje publiczne jak również pawilony i centra architektury, na przykładzie Amsterdamu, Kopenhagi czy Budapesztu - mówi o programie wydarzeń Marcin Mostafa, pełnomocnik OW SARP ds. programu WPA Zodiak.

Twórcy Warszawskiego Pawilonu Architektury w centrum swoich działań stawiają odbiorcę, dlatego wraz z rozpoczęciem pierwszych działań programowych uruchamiają rownież długofalowy proces rozwoju publiczności, który przełoży się na strategię funkcjonowania i programowania nowego, kulturotwórczego miejsca w Warszawie.

Idea Warszawskiego Pawilonu Architektury Zodiak wywodzi się z potrzeby stworzenia miejsca będącego nie tylko centrum wiedzy o architekturze, ale też forum otwartym na żywy dialog o architekturze i rozwoju miasta. Miejscem tym, które połączy wszystkie te funkcje, stanie się zmodernizowany przez m. st. Warszawy, Pawilon Zodiak.

- Budynek, w którym dawniej mieścił się bar Zodiak, to perła architektury powojennego modernizmu. Przywrócenie świetności temu miejscu wpisuje się w program rewitalizacji całego zespołu Ściany Wschodniej. Mamy nadzieję, że Nowy Pawilon Zodiak wraz z przyległym placem napełni życiem ten dotąd zaniedbany, ale szczególnie istotny fragment centrum Warszawy – mówi Maria Saloni-Sadowska, prezes OW SARP.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY