REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dobre adresy się nie starzeją?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 cze 2017 14:03
Dobre adresy się nie starzeją?
fot. mat. prasowe

Zakończył się pierwszy etap modernizacji parku biurowego Wiśniowy Business Park przy ul. 1 Sierpnia w Warszawie, obejmujący renowację powierzchni wspólnych w budynkach D, E, F. Obecnie trwają prace modernizacyjne, które przekształcą tereny wokół budynków. Celem prowadzonych działań jest odnowienie kompleksu i zwiększenie jego atrakcyjności dla obecnych i przyszłych najemców oraz ich pracowników.

REKLAMA

Zaplanowane etapowo prace są już zaawansowane, a ich finalizacja planowana jest na przełom sierpnia i września 2017 r. Ukończone zostały główne roboty modernizacyjne powierzchni wspólnych wewnątrz biurowców, w efekcie czego przestrzenne atria, będące jednym z wyznaczników wyjątkowości architektury Wiśniowy Business Park, oraz hole recepcyjne i lobby otrzymały zupełnie nowy wygląd. Powierzchnie te zyskały nowocześniejszy charakter, zwiększoną funkcjonalność i stały się jeszcze bardziej przyjazne dla pracowników firm zlokalizowanych w kompleksie. Dla wygody użytkowników i ich gości w atriach znalazły się m.in. stoliki, pufy oraz designerskie kanapy wyposażone w gniazdka elektryczne, dzięki czemu osoba oczekująca lub uczestnicząca w spotkaniu może np. bezproblemowo doładować baterię smartfona lub podłączyć laptop. W atriach pojawiły się też nowoczesne i oryginalnie zaprojektowane systemy oświetlenia przestrzeni.

Założenia modernizacyjne obejmują również unowocześnienie i rozbudowanie dotychczasowej infrastruktury rowerowej w Wiśniowy Business Park - powstaną dodatkowe miejsca postojowe i punkty szybkich napraw rowerów. Liczni pracownicy dojeżdżający do Wiśniowego rowerami zyskają też możliwość przebrania się i skorzystania z pryszniców.

Inwestor zaplanował również radykalne przekształcenie terenu wokół budynków. Ten pełen zieleni obszar, o powierzchni 2,5 ha, zostanie zamieniony w prawdziwy park z ponad 24 gatunkami drzew, krzewów i traw oraz miejscami do wypoczynku i rekreacji. Powstanie m.in. ścieżka zdrowia z 8 punktami wyposażonymi w urządzenia do ćwiczeń fizycznych. Miłośnicy gry w bule otrzymają specjalnie wytyczony tor do rozgrywek. Integralną częścią parku będzie również pasieka - jest to wyraz wsparcia ogólnoświatowej proekologicznej inicjatywy ratowania pszczół przed wyginięciem. Wyjątkowym elementem nowego zagospodarowania obszaru wokół budynków E i F będzie połączony z parkiem plac centralny z przyjazną małą architekturą i całorocznymi stanowiskami dla nawet 4 foodtrucków. To ukłon w stronę pracowników, których z pewnością ucieszy takie rozszerzenie dostępnej oferty gastronomicznej.

- Dobre adresy naprawdę się nie starzeją - mówi Maciej Gołębiewski, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfelem biur w firmie Cromwell Poland. - Projekt Wiśniowy Business Park, dzieło brytyjskich architektów z biura Fitzroy Robinson International, do dziś postrzegany jest w branży jako wizjonerski w kategorii nowoczesnych zespołów biurowych w Polsce. Jest często przywoływany jako przykład znakomicie zaprojektowanego parku biurowego oferującego najwyższy standard wykończenia oraz funkcjonalną infrastrukturę towarzyszącą. Wiśniowy jest przy tym znakomicie zlokalizowany, z bezproblemowym dostępem zarówno od strony centrum miasta, jak i lotniska.

Skąd więc decyzja o modernizacji? - Ponieważ zawsze uważnie wsłuchujemy się w sygnały płynące ze strony użytkowników, w odpowiedzi na nie opracowaliśmy realizowany właśnie projekt zmian, aby wyjść naprzeciw potrzebom najemców, którzy pragną zapewnić swoim ludziom prawdziwie przyjazne otoczenie, dobrą atmosferę oraz komfortowe warunki. Wierzymy, że dzięki wprowadzonym przez nas udoskonaleniom praca w Wiśniowy Business Park stanie się jeszcze przyjemniejsza - nadmienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY