REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dobrzy architekci unikają komercji. To błąd!

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 mar 2016 09:02
Dobrzy architekci unikają komercji. To błąd!
Przemo Łukasik, fot. Bartek Barczyk

Dobrzy architekci nie chcą sobie „pobrudzić rąk” komercyjnym projektem. Jest to wielki, strategiczny błąd – uważa Przemo Łukasik z Medusa Group.

REKLAMA

Czy pracownia Medusa Group nie boi się projektów komercyjnych? - Nie, nawet takich jak galerie handlowe. Wbrew temu, co się mówi powszechnie uważam, że mają większe oddziaływania na społeczeństwo w zakresie budowania smaku, wyrazu i poczucia estetyki niż wielkie, przepiękne obiekty kultury – bardzo ważne, ale mające mniejszą odwiedzalność przez społeczeństwo niż obiekty kultu konsumpcyjnego – przekonuje Przemo Łukasik.

Zdaniem architekta, byłoby dobrze dla polskiego krajobrazu, gdyby galerie handlowe projektowały coraz lepsze pracownie architektoniczne.

- Niestety dzieję się tak często, że dobrzy architekci nie chcą sobie „pobrudzić rąk” komercyjnym projektem. My uważamy, że jest to wielki, strategiczny błąd. I przez to nasze centra handlowe udają projekty średniowiecznych uliczek w Toskanii czy są marnymi kopiami amerykańskich galerii, są po prostu sztuczne – uważa architekt.

Łukasik wychodzi z założenia, że w Polsce powinny powstawać jak najlepsze centra handlowe, dworce, czy dobre hotele. - Im więcej dobrych architektów będzie robiło tego typu projekty, tym lepiej dla nas wszystkich – konkluduje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY