REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dolny Śląsk ma pięknie odnowiony zabytek to pałac w Łagowie

  • Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
  • 29 lip 2014 11:32
Pałac w Łagowie, fot. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Dwór w Łagowie to wyjątkowy obiekt, który powstał w 1581 r. W zabytkowych wnętrzach pałacu mieści się dziś hotel.

REKLAMA

Remont Pałacu w Łagowie kosztował prawie 6 milionów złotych. Ponad 2 miliony zł pochodziło ze środków Unii Europejskiej. Teraz, w zabytkowych wnętrzach pałacu mieści się hotel. Tym samym obiekt nawiązuje do swojego historycznego przeznaczenia.

Dwór w Łagowie został wybudowany z polecenia Michała Endera von Sercha w 1581r. Znajdowała się w nim wówczas biblioteka i zbrojownia, a komfortowe wnętrza i bliskość miasta Zgorzelca przyczyniły się do odwiedzin pałacu przez arystokratów, władców i sławne osobistości tamtych czasów. Budynek pałacu został wpisany na listę zbytków w 1965 roku.

Pałac w Łagowie to wyjątkowy obiekt także ze względu na rozciągający się w jego otoczeniu park ze starymi, ponad 250-letnimi dębami, rozległymi lasami i stawami rybnymi. Pałac znajduje się po środku dziedzińca folwarcznego, który zamknięty jest z trzech stron budynkami gospodarczymi i budynkiem czeladnym. Remont pałacu pozwolił na jego zagospodarowanie jako perełki turystycznej Łagowa.  

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, oprócz remontu wnętrza i elewacji pałacu, inwestycja objęła również zagospodarowanie terenu, łącznie z modernizacją budynku gospodarczego, montażem fontanny, wiaty, pawilonu oraz placu zabaw dla dzieci.

***
Działanie 1.1.Inwestycje dla przedsiębiorstw” – wdrażane przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą
Tytuł projektu: "Wzbogacenie oferty usługowej Zespołu Pałacowo-Parkowego poprzez modernizację obiektu, szansą na zwiększenie atrakcyjności turystycznej Łagowa"
Całkowita wartość projektu: 5 825 619,27 zł
Całkowita kwota dofinansowania 2 354 958,15 zł
data rozpoczęcia realizacji projektu: listopad 2012r.
data zakończenia realizacji projektu: czerwiec 2014r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY