REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dom kultury Ursynów zaprojektują BeMM Architekci

  • Autor: ursynow.pl / Propertydesign.pl
  • 26 lis 2015 16:02
Dom kultury Ursynów zaprojektują BeMM Architekci
Dom Kultury Ursynów, projekt BeMM Architekci
Dom kultury Ursynów zaprojektują BeMM Architekci
Dom kultury Ursynów zaprojektują BeMM Architekci

Warszawska dzielnica Ursynów pozyskała ponad 18 mln zł na budowę domu kultury. Projekt powstał w pracowni BeMM Architekci.

REKLAMA

Budowa dzielnicowego domu kultury ma ruszyć latem przyszłego roku.

Z budżetu miasta dzielnica otrzyma dodatkowo ponad 18 mln zł na lata 2016-2018 na ursynowską placówkę kultury. W efekcie przeprowadzonej w tym roku na zlecenie dzielnicy optymalizacji kosztów budowy Centrum Kultury Ursynów wiadomo, że koszty budowy powinny zamknąć się w kwocie 25 mln zł. Brakujące środki dzielnica znajdzie w swoim budżecie na lata 2017-2018 oraz z oszczędności na przetargach ogłaszanych w pierwszej połowie 2016 roku, tak, aby latem wyłonić wykonawcę i rozpocząć budowę. Centrum Kultury Ursynów powinno być gotowe w 2018 r.

Urząd dzielnicy ma już dokumentację projektową oraz pozwolenie na budowę obiektu. W Centrum Kultury Ursynów przy ul. I. Gandhi, będzie można organizować widowiska artystyczne, koncerty, spektakle. Projekt budynku został przygotowany przez architektów z warszawskiej pracowni BeMM Architekci.

Na parterze zlokalizowany będzie hol wejściowy z galerią oraz klubem muzycznym, szatnie, sala widowiskowa i garderoby. Zespół sal dydaktycznych zaprojektowano na 2 i 3 piętrze. W budynku przewidziana jest sala widowiskowa na 350 osób oraz scena z pełną technologią sceniczną. Na drugiej kondygnacji zaprojektowano pokoje administracyjne i salę wielofunkcyjną z widownią na 100 osób, przystosowaną do przeprowadzania w niej widowisk artystycznych. Sala wielofunkcyjna może być również wykorzystywana, jako sala baletowa (po złożeniu foteli). Łączna powierzchnia użytkowa to 3 421,58 mkw. Przed budynkiem zostanie wybudowany parking na 107 miejsc postojowych.

Generalny wykonawca zostanie wyłoniony w drodze przetargu od 2 maja do 15 lipca 2016 r. Do końca grudnia 2016 r. powinny zostać wykonane parkingi i stan zerowy budynku. Nowy dom kultury według planów ma zacząć funkcjonować od listopada 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY