REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dom seniora w leśnej otulinie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 lip 2016 12:38
Dom seniora w leśnej otulinie
Wizualizacja Leśnego Domu Seniora w Piastowie, fot. materiały prasowe
Dom seniora w leśnej otulinie
Dom seniora w leśnej otulinie
Dom seniora w leśnej otulinie
Dom seniora w leśnej otulinie
Dom seniora w leśnej otulinie

Leśny Dom Seniora powstaje w Piastowie. - Głównym założeniem było stworzenie miejsca bezpiecznego, sprzyjającego aktywnym formom wypoczynku, ciekawego i otwartego na okolicę - wspomina projektant Andrzej Piątkowski.

REKLAMA

- Wewnątrz zaprojektowaliśmy duże i przyjazne przestrzenie wspólne, zachęcające do przebywania z innymi mieszkańcami. Relacje społeczne są dla seniorów bardzo ważne i pozytywnie przekładają się na ich samopoczucie. Na przykład kuchnia to nie typowa sala jadalna, lecz raczej miejsce spotkań, gdzie seniorzy sami komponują swoje posiłki. Wyposażenie budynku, w tym mini SPA czy funkcjonalna sala fitness, również sprzyja aktywności i zachowaniu jak najlepszej kondycji - podkreśla Andrzej Piątkowski.

W Leśnym Domu Seniora powstaną 94 miejsca dla osób starszych, które zamieszkają w apartamentach jedno-, dwu- i trzypokojowych. Apartamenty są przestronne i komfortowe m.in. z klimatyzacją i ogrzewaniem podłogowym. W całym budynku jest odpowiednia infrastruktura bezpieczeństwa, w tym system przywoławczy i pokoje dla personelu na każdym piętrze.

- Bardzo istotne było dla nas wpisanie Leśnego Domu Seniora w malownicze otoczenie, tak by tworzył harmonijną całość z krajobrazem oraz był otwarty na las i jezioro. Stąd znaczne przestrzenie otwarte przy budynku, duże przeszklenia czy drewniane elementy wykończenia. Budynek jest nowoczesny, ale w formie nawiązuje do tradycyjnej architektury na Pałukach, ponieważ zależało nam na tym, by dobrze wkomponował się również w okolicę - zauważa architekt.

Piastowo, gdzie powstaje Leśny Dom Seniora położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, ok. 10 km od Biskupina, 40 km od Gniezna i ok. 50 km od Bydgoszczy. Otwarcie ośrodka zaplanowane jest na wiosnę 2017 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY