REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dominikański - śmiała inwestycja Skanska projektu Medusa Group z platyną

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 wrz 2016 11:06
Dominikański - śmiała inwestycja Skanska projektu Medusa Group z platyną
fot. Skanska
Dominikański - śmiała inwestycja Skanska projektu Medusa Group z platyną
Dominikański - śmiała inwestycja Skanska projektu Medusa Group z platyną
Dominikański - śmiała inwestycja Skanska projektu Medusa Group z platyną

Budynek Dominikański we Wrocławiu otrzymał certyfikat LEED na najwyższym poziomie Platinum.To drugi kompleks biurowy w stolicy Dolnego Śląska, który uzyskał platynę w tym najbardziej wymagającym systemie certyfikacji biur w Polsce. Za projekt budynku odpowiadała pracownia Medusa Group.

REKLAMA

Dominikański to czwarta inwestycja biurowa Skanska we Wrocławiu. Zlokalizowany w samym sercu miasta kompleks łączy nowoczesność z klasyczną architekturą - w jego skład wchodzi także zrewitalizowany przez firmę barokowy Pałac Oppersdorfów, który uzyskał certyfikat LEED Core&Shell na poziomie złotym. Biurowe wnętrza wybudowanego z rozmachem projektu doskonale wpisują się w trend dbałości o komfort pracowników i środowisko. Dobrze nasłonecznione przestrzenie wyposażone są między innymi w instalacje, które pozwalają zaoszczędzić nawet do 70 proc. energii zużywanej na oświetlenie biur. System wentylacji z kolei zapewnia o 30 proc. czystego powietrza więcej niż wskazują normy i rynkowe standardy.

- W procesie certyfikacji część punktów niezbędnych do uzyskania certyfikatu otrzymujemy za to, że budynek zapewnia dobre i zdrowe warunki do pracy. Liczą się parametry termiczne oraz jakość powietrza, a w Skanska na równi traktujemy również kwestie akustyki. Wszystko to dopasowujemy indywidualnie już na etapie wykończenia biura. LEED dla Dominikańskiego jest więc jasną informacją, że tutaj możemy liczyć na dobrze wyregulowaną temperaturę oraz czyste i odpowiednio nawilżone powietrze, a dodatkowo - na odgrodzenie od hałasu ulicy. Wychodząc z biura po skończonym dniu pracy będziemy się czuli tak samo dobrze jak wtedy, kiedy do niego weszliśmy. To już standard w budynkach Skanska, dlatego na tak wysoką jakość wnętrz możemy liczyć również w budowanym właśnie przy ulicy Szczytnickiej Green2Day, który też zamierzamy certyfikować – mówi Adam Targowski, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju w Skanska Property Poland.

 - Dominikański to projekt wyjątkowy na skalę nie tylko wrocławską. To śmiałe przedsięwzięcie obejmowało budowę nowych budynków oraz zrewitalizowanie starej miejskiej tkanki, co pozwoliło na ożywienie historycznych budynków, tworząc wartość dodaną dla miasta. Certyfikat LEED na poziomie Platinum to kolejne poświadczenie wysokiej jakości projektów realizowanych przez Skanska – mówi Tomasz Augustyniak, prezes firmy Go4Energy, wspierającej Skanska podczas procesu certyfikacji. - Realizując projekt Skanska zadbała nie tylko o wysoką jakość nieruchomości, ale także o lokalną społeczność realizując wspólnie z nią projekty, co dowodzi poszanowania zasad zrównoważonego rozwoju – dodaje.

Dominikański został oddany do użytku w sierpniu ubiegłego roku. Skanska zadbała również o jego otoczenie, konsultując z mieszkańcami rewitalizację jednego z podwórek przy ulicy Piotra Skargi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY