REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Domowa atmosfera i nowoczesne miejsce do pracy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 wrz 2014 09:30
Domowa atmosfera i nowoczesne miejsce do pracy
fot. ARS Retail+Shopfitting z nowym biurem i showroomem w kompleksie The Park
Domowa atmosfera i nowoczesne miejsce do pracy
Domowa atmosfera i nowoczesne miejsce do pracy
Domowa atmosfera i nowoczesne miejsce do pracy
Domowa atmosfera i nowoczesne miejsce do pracy

ARS Retial+Shopfitting (ARS), firma specjalizująca się w projektowaniu i aranżacji powierzchni komercyjnych, ma nowe 200-metrowe biuro w kompleksie przy ulicy Krakowiaków. Projekt aranżacji przygotował zespół architektów ARS, który koordynowała Katarzyna Domosławska.

REKLAMA

Firma zajęła powierzchnię w pierwszym z dziesięciu planowanych biurowców kompleksu The Park w Warszawie. Projekt aranżacji koordynowała Katarzyna Domosławska, dotychczas odpowiedzialna za projekty butików dla takich marek jak Marionnaud Perfumeries czy La Martina. Katarzyna Domosławska kierowała także pracami związanymi z doborem materiałów, rozwiązań funkcjonalnych i elementów wyposażenia biura. Prace budowlane nadzorował Piotr Sowala.

Głównym założeniem projektu było stworzenie przestrzeni, która z jednej strony zapewni kameralną i domową atmosferę, a z drugiej, będzie profesjonalnym i nowoczesnym miejscem do pracy. W efekcie prac w nowej siedzibie ARS zastosowano materiały wykończeniowe, meble i wyposażenie – m.in. tapicerowane meble, ciepłe oświetlenie, ścina z zielonymi roślinami – w formach, które nie często spotyka się w tradycyjnych przestrzeniach biurowych.

– Chcieliśmy, żeby układ funkcjonalny nowego biura łączył w sobie czytelność i intuicyjność, a jednocześnie dawał możliwością zmiany aranżacji w razie powiększenia zespołu. Ciekawostką biura jest ściana zieleni w recepcyjnej części biura – podkreśla Katarzyna Domosławska, architekt ARS.

Kluczowym elementem projektu było połączenie na jednej powierzchni funkcji biurowych z możliwościami jakie daje showroom – przestrzeń z dobrą ekspozycją, której wykończenie, wyposażenie i wystrój może być łatwo modyfikowany. Projektanci zdecydowali się na wykorzystanie podłogi w odcieniach szarości, która jest atrakcyjnym (trójwymiarowy wzór mozaiki), ale także neutralnym tłem do ekspozycji aktualnych trendów w projektowaniu i wzornictwie. W pierwszej odsłonie showroom’u pokazano m.in. systemy oświetleniowe Xal, biurko stworzone we współpracy z pracownią Lorens&Lorens oraz autorski projekt lampy wykorzystujący technologię niepalnego materiału Honeycomb firmy Chenel, która od 130 lat specjalizuje się w produkcji papieru do różnych zastosowań. W układzie funkcjonalnym biura ARS projektanci starali się w maksymalny sposób wykorzystać atut przeszklonej elewacji biurowca.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY