REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Drewno przeżywa prawdziwy renesans

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 mar 2015 09:20
Drewno przeżywa prawdziwy renesans
klepka parkietowa, fot. dudzisz wood and floor
Drewno przeżywa prawdziwy renesans
Drewno przeżywa prawdziwy renesans
Drewno przeżywa prawdziwy renesans
Drewno przeżywa prawdziwy renesans
Drewno przeżywa prawdziwy renesans
Drewno przeżywa prawdziwy renesans
Drewno przeżywa prawdziwy renesans

Od kilku lat drewno nie wychodzi z mody. Nie tylko pada wybór na panele i klepki parkietowe, ale również meble, elementy dekoracji, naczynia a nawet odtwarzacze muzyki.

REKLAMA

Drewno od kilku lat przeżywa prawdziwy renesans. Moda na stosowanie tego naturalnego materiału w aranżacjach nowoczesnych wnętrz nie przemija. Swoje miejsce znajduje on w różnych stylach - od skandynawskiego, przez loftowy, aż do rustykalnego.

Naturalny mebel

Drewno dzięki swoim walorom estetycznym i łatwości komponowania się z innymi materiałami pozwala na realizację nowoczesnych projektów. W przypadku mebli idealnie sprawdza się drewno lite, z którego wykonywane są całe komody, stoły czy krzesła. Wersją bardziej ekologiczną jest wykorzystywanie drewna z recyklingu, dzięki czemu drugie życie otrzymują stare, czy też używane
w przemyśle przedmioty np. palety transportowe. - Drewno staje się elementem ocieplającym wnętrza, niejako łączącym nas z naturą, z którą mamy co raz mniejszą styczność w pełnej szkła
i metalu przestrzeni. Jego nieoczywista na pierwszy rzut oka plastyczność, oryginalność uwidaczniająca się w różnych strukturach i ułożeniu słojów a także mnogość możliwości ich uwypuklania (np. poprzez różne olejowania) sprawiają, że to materiał, który wpasuje się w każde wnętrze i doda mu charakteru- komentuje Michał Dudzisz, architekt, właściciel firmy dudzisz wood and floor.

Coraz częściej możemy spotkać we wnętrzach stoły czy blaty wykonane z całych pni drzew, komody i krzesła w których wykonanie włożone były długie godziny stolarskiej pracy. Drewniane mogą być też elementy dekoracyjne czy lampy - od prostych kinkietów po prawdziwie artystyczne projekty jak np. lampa Spiro zaprojektowana przez Remedios Simón dla LZF Lamps, producenta oświetlenia specjalizującego się w wykorzystywaniu naturalnych materiałów. Jej konstrukcja opiera się na połączeniu ze sobą drewnianych elementów- ramy oraz koncentrycznych modułów przez które przepływa światło. To jednak tylko jeden z przykładów nowatorskiego wykorzystania drewna. Na uwagę zasługują też projekty, które łączą drewno z innymi materiałami jak np. szkło czy metal.

Niebanalne drewno na podłodze

Po latach królowania na podłogach laminowanych paneli, wraz z odkrywaniem na nowo drewnianych mebli i innych przedmiotów codziennego użytku, coraz popularniejsze stają się niebanalne parkiety, których elementy tworzą nieraz prawdziwie mozaikowe wzory.

Drewniane podłogi nadają wnętrzom przytulności i ciepła, a nawet dostojności i prestiżu. Ten naturalny materiał dostarcza nam nieograniczonych możliwości kreowania otoczenia. O ile ciemne drewno świetnie sprawdzi się w przestronnych pomieszczeniach dodając im wyraźnego charakteru, o tyle jego jasne odcienie pomogą wnętrzom „oddychać” - Najpopularniejszy wśród drewnianych podłóg jest parkiet. Wpływa na to praktyczna strona jego utrzymania, gdyż łatwo można poddać go renowacji, ale też szerokie możliwości jakie daje jego montaż. Szczególnie, gdy klepki parkietowe są tworzone z wyobraźnią– wyjaśnia architekt.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY