REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Drugi budynek Silesia Business Park oddany do użytku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 paź 2015 13:44
Drugi budynek Silesia Business Park oddany do użytku
Drugi budynek kompleksu Silesia Business Park oddany do użytku
Drugi budynek Silesia Business Park oddany do użytku
Drugi budynek Silesia Business Park oddany do użytku
Drugi budynek Silesia Business Park oddany do użytku

Pierwsza inwestycja Skanska Property Poland na rynku biurowym w Katowicach jest już w połowie zrealizowana. Budynek B Silesia Business Park, drugi z czterech budynków kompleksu, właśnie otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni Medusa Group.

REKLAMA

Budynek B kompleksu Silesia Business Park został oddany do użytku 14 miesięcy od rozpoczęcia budowy wieży biurowej. W lutym 2015 r., na długo przed zakończeniem prac, obiekt znalazł pierwszego najemcę. Firma Capgemini wynajęła w budynku 5,6 tys. mkw. powierzchni. Tym samym, w momencie oddania do użytku, budynek jest już w 50 proc. wynajęty. Firma wprowadzi się do nowego biura już z końcem roku. W nowym biurze pracować będzie prawie 1000 pracowników zespołu Infrastructure Services, zajmującego się obsługą oraz optymalizacją infrastruktury IT dla międzynarodowych przedsiębiorstw działających na całym świecie.

- Oddanie do użytku budynku B to kolejny ważny moment realizacji naszej pierwszej inwestycji biurowej w aglomeracji śląskiej. Poprzez realizację projektu Silesia Business Park chcemy wykorzystać zainteresowanie dynamicznie rozwijającego się sektora nowoczesnych usług dla biznesu, który chce lokować tutaj swoje siedziby. Sprzedaż budynków A i B, która miała miejsce w październiku, potwierdza, że Katowice mają potencjał do przyciągania dużych firm, które mogą stać się ważnymi pracodawcami w regionie oraz funduszy, którzy chętnie inwestują w nieruchomości biurowe na tym rynku - mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Silesia Business Park będzie nowoczesnym kompleksem biznesowym, złożonym z czterech budynków klasy A o docelowej powierzchni 48 tys. mkw., certyfikowanym w LEED Gold. Każdy z budynków zaoferuje 12 000 mkw. powierzchni najmu i będzie składał się z dwunastu kondygnacji naziemnych. Do dyspozycji najemców zostanie przekazanych 600 miejsc parkingowych.

Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni Medusa Group. Generalnym wykonawcą jest Skanska S.A. Za komercjalizację powierzchni odpowiada Skanska Property Poland.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY