REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Drugie życie drewnianych palet - to już trend

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 wrz 2014 14:40
Drugie życie drewnianych palet - to już trend
fot. Meble z drewnianych palet, Śnieżka
Drugie życie drewnianych palet - to już trend
Drugie życie drewnianych palet - to już trend
Drugie życie drewnianych palet - to już trend
Drugie życie drewnianych palet - to już trend

Nadanie nieprzydatnym na pierwszy rzut oka materiałom nowego życia pozwala na wykreowanie z nich unikalnych rozwiązań. I tak z wykonanych z drewnianych palet zbudujemy nie tylko meble ogrodowe, ale również ciekawy dodatek do wnętrza.

REKLAMA

Ekologiczne rozwiązania zyskują na popularności. Trend ten wyraźnie widoczny jest również w aranżacji naszego najbliższego otoczenia. W styl „eko” dobrze wpisuje się idea recyklingu, czyli nadania nowego życia i nowej funkcji przedmiotom już wcześniej użytym. Dzięki ich wykorzystaniu, możemy stworzyć oryginalne meble, nie tylko do ogrodu.

Jeszcze do niedawna, drewniane palety, po spełnieniu swojej funkcji, służyły zazwyczaj jako opał bądź trafiały na wysypisko. Tymczasem, nadanie nieprzydatnym na pierwszy rzut oka materiałom nowego życia pozwala na wykreowanie z nich unikalnych rozwiązań. Z wykonanych z drewna platform zbudujemy nie tylko meble ogrodowe, ale również ciekawy dodatek do wnętrza. Po odpowiednim zabezpieczeniu, można je eksploatować przez lata.

Przygotowanie palet

Samodzielne wykonane meble, swoją oryginalnością i niebanalną konstrukcją, doskonale podkreślą charakter przestrzeni. Dają duże możliwości aranżacyjne. Jeżeli decydujemy się na wykorzystanie do ich budowy palet  z „drugiej ręki”, musimy dokładnie sprawdzić stan platform i wybrać te, pozbawione uszkodzeń. Kolejnym krokiem jest wygładzeniem powierzchni drewna papierem ściernym tak, aby przygotować ją do malowania. Warto podkreślić, że miejsca wypolerowane mocniej dadzą jaśniejszy kolor a bardziej szorstkie będą miały odcień ciemniejszy. Gdy dokładnie oszlifujemy paletę, trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć, co sprawi, że będzie odporna na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu zyskamy pewność, że efekt naszej pracy będzie dobrze chroniony.

Zabezpieczenie drewna

Skutecznym sposobem na zabezpieczenie drewna i nadanie mu wyjątkowego wyglądu jest pomalowanie go właściwym środkiem. Dobre rozwiązanie stanowi  np. wykorzystanie Śnieżki supermal® emalii akrylowej, która zapewnia uzyskanie trwałej powłoki w atrakcyjnej kolorystyce. Wyrób charakteryzuje się łagodnym zapachem i jest łatwy w aplikacji. Podłoże przeznaczone do malowania powinno być suche, czyste i odtłuszczone. Przed aplikacją emalii, należy je również pokryć impregnatem Śnieżka drewnokorn® expert, który głęboko penetruje drewno, chroniąc je przed grzybami i owadami. – Warto pamiętać, żeby wyrób nawierzchniowy nakładać odpowiednim pędzlem. Im cieńszy on będzie, tym większą kontrolę zachowamy nad równomierną aplikacją emalii i uzyskaniem w ten sposób gładszej powierzchni wymalowania – radzi Krzysztof Klimczak z Działu Aplikacji i Szkoleń Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości rozwiązań, zapewnimy skuteczną ochronę naszym ekologicznym, drewnianym konstrukcjom.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY