REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Druk 3D przyspieszy budowę Sagrady Familii

  • Autor: BBC News
  • 13 kwi 2015 14:32
Druk 3D przyspieszy budowę Sagrady Familii
Sagrada Família w Barcelonie, fot. Fotolia

Budowę kościoła Sagrada Familia w Barcelonie rozpoczęto w 1882 roku, a budynek nadal jest w budowie. Dzięki drukowi 3D możliwie jest szybsze dokończenie secesyjnego kościoła autorstwa Gaudiego.

REKLAMA

Sagrada Familia została zaprojektowana przez katalońskiego architekta Antonio Gaudiego. Projekt kościoła uważany jest za jego największe osiągnięcie.

Budowa Sagrady rozpoczęła się w 1882 roku. Gaudi pracował nad kościołem aż do swojej śmierci w 1926 r. Wówczas budowa była ukończona jedynie w 20 proc.

Od ponad 130 lat Hiszpanie nie mogą dokończyć obiektu. Największą trudność w pracy stanowi złożoność samego projektu architektonicznego autorstwa Gaudiego. 

Kontynuowanie budowy rozpoczętej w XIX wieku jest możliwie dzięki prywatnym darczyńcom. Jak podaje BBC News, obecnie to druk 3D stanowi kluczową rolę w budowie kościoła i pozwala na odtworzenie zaprojektowanych przez Gaudiego skomplikowanych detali na fasadzie.

Na chwilę obecną Sagradę ukończono w dwóch trzecich. Jak informuje BBC News jest nadzieja na to, że bazylika zostanie ukończona do 2026 r., a wszystko dzięki technologii drukowania 3D.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY