REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dune City w Mielnie na starcie. Czy architektura zachwyci?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 maj 2016 12:52
Dune City w Mielnie na starcie. Czy architektura zachwyci?
Dune City w Mielnie, fot. Firmus Group
Dune City w Mielnie na starcie. Czy architektura zachwyci?
Dune City w Mielnie na starcie. Czy architektura zachwyci?
Dune City w Mielnie na starcie. Czy architektura zachwyci?

Dune City to projekt inwestycyjny, który powstanie na obszarze 40 hektarów, wzdłuż brzegu morskiego na długości około 2,5 km. Pierwszym obiektem, który powstanie w ramach projektu, będzie duży sieciowy hotel nastawiony na obsługę rynku konferencyjnego.

REKLAMA

Firmus Group podpisał umowę z firmą doradczą Hotel Professionals, która pomoże norweskiemu deweloperowi w realizacji projektu inwestycyjnego Dune City w okolicy Mielna. Projekt został nagrodzony na tegorocznych Światowych Targach Nieruchomości w Cannes (MIPIM). Profesjonalne jury potwierdziło wysoką jakość rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych master planu autorstwa Marka Sietnickiego ze szczecińskiej pracowni SAS - Studio Architektoniczne Sietnicki.

Dune City to projekt inwestycyjny, który powstanie na obszarze 40 hektarów, wzdłuż brzegu morskiego na długości około 2,5 km. Teren zlokalizowany jest na mierzei jeziora Jamno i Bałtyku, na wschód od Mielna. Prace planistyczne trwały ponad siedem lat. Przygotowane przez szczecińską pracownię opracowanie zakłada powstanie nowego miasta nad Bałtykiem, które docelowo będzie w stanie przyjąć w jednym czasie kilkanaście tysięcy osób. Dune City będzie miało głównie charakter całorocznego ośrodka rekreacji i turystyki, z dużym centrum konferencyjno-kongresowym.

- Od początku prac nad planem zagospodarowania przestrzeni, naszym i projektantów celem było stworzenie koncepcji zawierającej kompleksowe funkcjonowanie dużego ośrodka urbanistycznego powstającego etapowo, ale w sposób uporządkowany i podporządkowany ostatecznej wizji. Kluczowym dla nas elementem jest również dążenie do maksymalnego poszanowania naturalnego środowiska i zachowania walorów krajobrazu. Prawdopodobnie nigdzie w Europie nie ma już tak dużego dziewiczego obszaru w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji, który można ukształtować według własnego pomysłu, z poszanowaniem otaczającej go przyrody – mówi Stein Christian Knutsen, prezes zarządu Firmus Group.

W realizację Dune City zaangażuje się Hotel Professionals. Zespół doradców oferujących innowacyjne rozwiązania dla branży hotelarskiej będzie odpowiedzialny m.in. za przygotowanie biznes planów dla poszczególnych obiektów z segmentu „hospitality” mających składać się na Dune City.

Norweski deweloper planuje rozpocząć realizację projektu w 2018 roku. Jako pierwszy powstanie hotel z 300-400 pokojami, kompleksem sal konferencyjnych, zapleczem gastronomicznym oraz centrum SPA & Wellness. Jesienią br. rozpocznie się proces wyłaniania globalnej sieci hotelowej, która docelowo będzie partnerem Firmus Group przy realizacji inwestycji i udzieli obiektowi swej marki. Ukończenie tej części projektu planowane jest na przełom 2020 i 2021 roku. Następnym etapem będzie hotel butikowy o wysokim standardzie. W kolejnych krokach powstaną obiekty apartamentowe i towarzyszące.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY