REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dworcowa 25 - nowa inwestycja biurowa w Gliwicach. To projekt Arkus

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 mar 2017 13:00
Dworcowa 25 - nowa inwestycja biurowa w Gliwicach. To projekt Arkus
fot. mat. prasowe

Dworcowa 25 to nowoczesny budynek usługowo-biurowego, który powstaje w centrum Gliwic. Za projekt architektoniczny odpowiada gliwickie biuro projektowo-doradcze Arkus.

REKLAMA

Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie starego miasta, przy Dworcowej – jednej z głównych gliwickich ulic, a jednocześnie w pobliżu Drogowej Trasy Średnicowej. Do dyspozycji najemców będzie około 6 199 mkw. powierzchni na wynajem oraz przeszło 130 miejsc parkingowych ulokowanych w garażu wielopoziomowym. Inwestycję rozplanowano w systemie dwuetapowym – w kolejnym etapie planowana jest realizacja budynku przy ul. Dolnych Wałów, która zakłada następne 3 000 mkw. powierzchni i 40 dodatkowych miejsc parkingowych.

- Dworcowa 25 to pierwszy zlokalizowany w ścisłym śródmieściu nowoczesny projekt biurowy, który oferuje najem firmom zewnętrznym - mówi Barbara Pryszcz, dyrektor regionalny Colliers International w Katowicach.

 Dzięki dogodnej lokalizacji w sercu miasta budynek będzie dobrze skomunikowany i łatwo dostępny dla przechodniów, dlatego jego układ zaplanowano w sposób funkcjonalny. Parter zagospodarowany zostanie z myślą o lokalnej społeczności – znajdą się tam lokale handlowe i gastronomiczne. Na kolejnych pięciu piętrach planowane są przestrzenie biurowe i usługowe, między innymi siłownia. Biura zaprojektowano w sposób umożliwiający elastyczną aranżację wnętrza, zarówno w tradycyjnym podziale gabinetowym, jak i nowoczesnym układzie typu open space. Na ostatnich kondygnacjach budynku istnieje możliwość zagospodarowania lokali gastronomicznych z tarasami widokowymi.

Głównym inwestorem projektu jest Global City Holdings, holenderska firma działająca w branży kinowej i nieruchomości na rynku europejskim i izraelskim. Za projekt architektoniczny odpowiada gliwickie Biuro Projektowo-Doradcze Arkus. Głównym wykonawcą biurowca jest Takana. Za komercjalizację inwestycji odpowiada Colliers International. Zakończenie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY