REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dworcowa 25 - nowa inwestycja biurowa w Gliwicach. To projekt Arkus

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 mar 2017 13:00
Dworcowa 25 - nowa inwestycja biurowa w Gliwicach. To projekt Arkus
fot. mat. prasowe

Dworcowa 25 to nowoczesny budynek usługowo-biurowego, który powstaje w centrum Gliwic. Za projekt architektoniczny odpowiada gliwickie biuro projektowo-doradcze Arkus.

REKLAMA

Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie starego miasta, przy Dworcowej – jednej z głównych gliwickich ulic, a jednocześnie w pobliżu Drogowej Trasy Średnicowej. Do dyspozycji najemców będzie około 6 199 mkw. powierzchni na wynajem oraz przeszło 130 miejsc parkingowych ulokowanych w garażu wielopoziomowym. Inwestycję rozplanowano w systemie dwuetapowym – w kolejnym etapie planowana jest realizacja budynku przy ul. Dolnych Wałów, która zakłada następne 3 000 mkw. powierzchni i 40 dodatkowych miejsc parkingowych.

- Dworcowa 25 to pierwszy zlokalizowany w ścisłym śródmieściu nowoczesny projekt biurowy, który oferuje najem firmom zewnętrznym - mówi Barbara Pryszcz, dyrektor regionalny Colliers International w Katowicach.

 Dzięki dogodnej lokalizacji w sercu miasta budynek będzie dobrze skomunikowany i łatwo dostępny dla przechodniów, dlatego jego układ zaplanowano w sposób funkcjonalny. Parter zagospodarowany zostanie z myślą o lokalnej społeczności – znajdą się tam lokale handlowe i gastronomiczne. Na kolejnych pięciu piętrach planowane są przestrzenie biurowe i usługowe, między innymi siłownia. Biura zaprojektowano w sposób umożliwiający elastyczną aranżację wnętrza, zarówno w tradycyjnym podziale gabinetowym, jak i nowoczesnym układzie typu open space. Na ostatnich kondygnacjach budynku istnieje możliwość zagospodarowania lokali gastronomicznych z tarasami widokowymi.

Głównym inwestorem projektu jest Global City Holdings, holenderska firma działająca w branży kinowej i nieruchomości na rynku europejskim i izraelskim. Za projekt architektoniczny odpowiada gliwickie Biuro Projektowo-Doradcze Arkus. Głównym wykonawcą biurowca jest Takana. Za komercjalizację inwestycji odpowiada Colliers International. Zakończenie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku.

 Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY