REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dworzec i ulice Starówki w Starogardzie Gdańskim do przebudowy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 lut 2017 12:30
Dworzec i ulice Starówki w Starogardzie Gdańskim do przebudowy
Tak dziś wygląda dworzec w Starogardzie Gdańskim.
Dworzec i ulice Starówki w Starogardzie Gdańskim do przebudowy

Rejon dworca kolejowego i Alei Wojska Polskiego to jeden z najstarszych obszarów Starogardu Gdańskiego. Od marca zacznie się ich przebudowa, a dzięki inwestycji obszar ten zyska niezwykły, nawiązujący architekturą do obecnej zabudowy, dworzec kolejowy wraz z nową infrastrukturą komunikacyjną.

REKLAMA

STRABAG został generalnym wykonawcą przebudowy dworca i ulic Starówki w Starogardzie Gdańskim. Spółka podpisała umowę na przebudowę dworca kolejowego i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim. Inwestorem jest Gmina Miejska Starogard Gdański, a wartość kontraktu wynosi 24 mln zł netto.

W ramach kontraktu firma wykona przebudowę zespołu zabytkowych budynków dworca kolejowego oraz rozbuduje układ komunikacyjny obejmujący ulice: Gdańską, Małgorzaty Hillar, Kolejową, Al. Wojska Polskiego wraz z budową miejsc postojowych i zatok parkingowych typu Kiss&Ride, Bike&Ride i Park&Ride. Modernizacji poddane zostaną także wszystkie sieci: kanalizacja deszczowa i sanitarna, wodociąg i gazociąg oraz sieć elektryczna i teletechniczna.

Prace rozpoczną się w marcu br., po przekazaniu placu budowy przez inwestora. Zakończenie robót związanych z przebudową budynku dworca kolejowego planowane jest na wiosnę 2018 r., natomiast ukończenie całej inwestycji nastąpi w sierpniu 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY