REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dworzec Łódź Fabryczna w stylowym oświetleniu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 kwi 2017 16:00
Dworzec Łódź Fabryczna w stylowym oświetleniu
fot. mat. prasowe
Dworzec Łódź Fabryczna w stylowym oświetleniu
Dworzec Łódź Fabryczna w stylowym oświetleniu

Dworzec Łódź Fabryczna to jeden z największych i najbardziej prestiżowych inwestycji, ważnych z punktu widzenia rozwoju infrastruktury publicznej w Polsce. Jego oświetlenie było nie lada wyzwaniem!

REKLAMA

– Nowy Dworzec Łódź Fabryczna to miejsce wyjątkowe – duma wszystkich Łodzian i perła na architektonicznej mapie Polski. Łączy w sobie nowoczesność z charakterystyczną dla Łodzi architekturą przemysłową – mówi Rafał Gawrylak, prezes ES-System. To właśnie spółka oświetliła jeden z najnowocześniejszych dworców kolejowych w Europie.

Wewnętrzna część dworca została w całości wyposażona w oprawy LED-owe, natomiast parkingi, pomieszczenia techniczne oraz tunele w świetlówkowe. Wykorzystane w projekcie oprawy oświetleniowe dobrano w taki sposób, aby wkomponowały się w zmodernizowaną przestrzeń dworca i podkreśliły jego nietypowy charakter.

– Projekt był o tyle ciekawy, że wymagał od nas zastosowania różnorodnych rozwiązań, np. odpornych na wstrząsy i wyjątkowo wytrzymałych w tunelach oraz stylowych i nowoczesnych w holu dworca. W zależności od przeznaczenia konkretnych obszarów obiektu dostarczyliśmy oświetlenie LED-owe i świetlówkowe, dostosowane do wymagań konkretnych przestrzeni – podkreśla Gawrylak.

Zmodernizowany Dworzec Łódź Fabryczna jest częścią multimodalnego węzła komunikacyjnego łączącego centrum miasta, kolej aglomeracyjną i konwencjonalną, autobusową komunikację dalekobieżną, komunikację miejską oraz prywatny transport samochodowy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY