REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dworzec Olsztyn Główny do przebudowy. Na starcie konsultacje społeczne

  • Autor: Properydesign.pl
  • 05 gru 2016 11:15
fot. pixabay.com

W Olsztynie odbędą się rozmowy w sprawie przebudowy dworca Olsztyn Główny. Tym samym rozpoczynają
się konsultacje społeczne dotyczące tej inwestycji.

REKLAMA

- PKP S.A. realizując inwestycje dworcowe stawia zarówno na współpracę z władzami samorządowymi, jak i z mieszkańcami miast oraz, oczywiście, pasażerami. Jeszcze w fazie przedprojektowej organizujemy warsztaty i konsultacje społeczne. Zależy nam na tym, aby wszyscy zainteresowani mieli szansę wyrazić swoją opinię i niejako współtworzyć daną inwestycję. Nowe i zmodernizowane dworce mają bowiem odpowiadać potrzebom wszystkich grup podróżnych. – mówi Marek Michalski, członek zarządu PKP S.A.

Dworzec Olsztyn Główny zostanie zmodernizowany przy wsparciu finansowym z budżetu unijnego. Oprócz gruntownej przebudowy budynku, przy współpracy z PKP PLK zmodernizowana zostanie infrastruktura w obrębie stacji. Oznacza to zatem kompleksową poprawę standardu obsługi podróżnych i wzrost znaczenia przewozów regionalnych i aglomeracyjnych w Olsztynie.

Pierwszym etapem konsultacji w sprawie przebudowy olsztyńskiego dworca będzie spotkanie z władzami miasta. Na 19 grudnia zaplanowano natomiast warsztaty kreatywne, skierowane do mieszkańców. To już trzecie, po Nidzicy i Bielsku Podlaskim, konsultacje organizowane przez PKP S.A.

Za pośrednictwem specjalnej ankiety uczestnicy będą mieli możliwość przedstawić najważniejsze dla nich oczekiwania i preferencje dotyczące dworca. Kolejnym etapem warsztatów jest wskazanie od 8 do 12 (spośród 61) najważniejszych funkcjonalności dworca, takich jak: poczekalnia z miejscami siedzącymi, kasy, informacja wizualna, bankomat, WiFi, lokale gastronomiczne. Uczestnicy otrzymają również plan przestrzenny budynku i terenów przyległych, na których będzie można nanieść najważniejsze elementy infrastruktury dworcowej. Dokładna analiza planów inwestycyjnych pod kątem przepływów pasażerskich, potrzeb miejscowości i regionu oraz potencjału komercyjnego, pozwoli na stworzenie projektu dworca w pełni odpowiadającego oczekiwaniom wszystkich korzystających z niego osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY