REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dworzec Puławy Miasto jak nowy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 gru 2016 11:12
Dworzec Puławy Miasto jak nowy
Dworzec Puławy Miasto fot. materiały prasowe PKP
Dworzec Puławy Miasto jak nowy
Dworzec Puławy Miasto jak nowy
Dworzec Puławy Miasto jak nowy

Gruntownie zmodernizowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – nowy dworzec Puławy Miasto obsługuje już podróżnych.

REKLAMA

Dworzec Puławy miasto przeszedł gruntowną modernizację. Inwestycja objęła wyburzenie części budynku dworca i stworzenie nowego układu funkcjonalno-użytkowego. Odnowiono elewację, pokrycie dachu oraz zamontowano nową stolarkę okienną i drzwiową. Wykonano także nowe przyłącza i instalacje wewnętrzne. Uporządkowany został również teren przed dworcem, gdzie zamontowano m.in. stojaki rowerowe i małą architekturę.

Budynek jest monitorowany i przystosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wewnątrz znajdują się ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących oraz mapa w języku Braille’a. Okienka kasowe mają obniżone blaty i są wyposażono w pętlę indukcyjną, która ułatwia komunikację osobom niedosłyszącym.

Koszt prac to ok. 2,7 mln zł netto. Inwestycja została współfinansowana ze środków budżetu państwa i środków własnych PKP. Prace budowlane prowadziła Korporacja Budowlana „Darco” Dariusz Żak z Radomia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY