REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dziecko Medusy wniosło nową jakość

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 sie 2017 09:38
Dziecko Medusy wniosło nową jakość
Nowa Fabryczna

Zaprojektowany przez Medusa Group łódzki biurowiec Nowa Fabryczna już niebawem powita swoich pracowników.

REKLAMA

Nowa Fabryczna to druga po Green Horizon inwestycja biurowa Skanska Property Poland w Łodzi, a jednocześnie pierwszy z dwóch (obok planowanej Bramy Miasta) projektów na terenie Nowego Centrum Łodzi – obszaru, na którym realizowany jest spektakularny na skalę Europy Środkowej projekt urbanistyczny, który przypisując starej części miasta nowe funkcje, łączy biznes, handel, kulturę oraz transport. Budynek Nowa Fabryczna, usytuowany na skrzyżowaniu ulic Knychalskiego i Składowej, będzie ważną lokalizacją dla rozwoju biznesu na terenie Nowego Centrum Łodzi.

- Nasze projekty w pełni wykorzystują jego potencjał, oferując nie tylko elastyczną powierzchnię do pracy, ale również otwarte dla mieszkańców przestrzenie sprzyjające relaksowi, spotkaniom i rozrywce - komentuje Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

Projekt zaoferuje najemcom ok. 21,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowo-usługowej. Zakończenie budowy planowane jest na przełom II i III kwartału 2017 r. Nowa Fabryczna składa się z siedmiu kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych, z 210 miejscami parkingowymi dla najemców. Budynek został zaprojektowany w taki sposób, aby z powodzeniem wpisać się w przestrzeń swojego wyjątkowego sąsiedztwa. Znajdzie się w nim m.in. przestronne, zielone patio z kaskadą schodów, nowoczesna infrastruktura rowerowa, w tym stacje rowerów miejskich oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, a także loggie umieszczone na każdym z pięter, które zostaną oddane do dyspozycji najemców. Zielony charakter budynku potwierdzi międzynarodowy certyfikat środowiskowy LEED na poziomie Gold.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY