REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dziś nośnik reklam, jutro Muzeum Designu i Architektury

  • Autor: krakow.wyborcza.pl
  • 16 lut 2017 09:53
Dziś nośnik reklam, jutro Muzeum Designu i Architektury
Koncepcja przewiduje stworzenie Muzeum Architektury i Designu, wraz z przestrzeniami warsztatowymi, które w założeniu miałoby działać w pełnej symbiozie z Muzeum Narodowym. Autor: Alicja Nowak

Hotel Cracovia pozostanie wieszakiem na reklamy do końca 2018 roku - zdecydowała dyrekcja Muzeum Narodowego, nowy właściciel obiektu w Krakowie. Jeszcze w tym roku ruszy konkurs na jego adaptację na cele muzealne. W budynku powstanie Muzeum Designu i Architektury.

REKLAMA

Do końca grudnia atrakcyjną powierzchnię przy jednym z najruchliwszych skrzyżowań w Krakowie firmy reklamowe wynajmowały od poprzedniego właściciela budynku - spółki Echo Investment. Przed końcem roku dla Muzeum Narodowego w Krakowie budynek za 29 mln zł kupiło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dyrekcja muzeum zapewnia, że reklamy będą w najbliższym czasie sukcesywnie usuwane. Muzealnicy czekają, aż skończą się trzy umowy i po prostu ich nie przedłużą. Umowy z nowymi najemcami będą podpisywane na czas określony, czyli do końca 2018 roku. Z końcem przyszłego roku ruszy przebudowa gmachu.

Wstępna koncepcja muzeum jest przygotowana przez Alicję Nowak pod okiem prof. Krzysztofa Ingardena. Koncepcja przewiduje stworzenie Muzeum Architektury i Designu, wraz z przestrzeniami warsztatowymi, które w założeniu miałoby działać w pełnej symbiozie z Muzeum Narodowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY