REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Echo Investment chce współtworzyć miasta

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 wrz 2017 09:52
Echo Investment chce współtworzyć miasta
Browary Warszawskie fot. mat. prasowe

Browary Warszawskie, Towarowa 22, Beethovena w Warszawie, Rakowicka/Stwosza w Krakowie i Tymienieckiego w Łodzi – to nowe i planowane projekty, dzięki którym Echo Investment chce tworzyć nowe przestrzenie miejskie.

REKLAMA

Łączenie wielu funkcji pod parasolem jednego projektu jest jednym z elementów strategii działania Echo Investment. Deweloper – oprócz realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych i handlowych – ma ambicje tworzenia dużych, wielofunkcyjnych i miastotwórczych projektów.

Na najbardziej zaawansowanym etapie znajduje się projekt Browary Warszawskie, gdzie trwają już prace nad dwoma budynkami mieszkaniowymi i jednym obiektem biurowym. - W najbliższych tygodniach startujemy z realizacją trzeciego budynku o funkcji mieszkaniowej – zapowiada Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Browary Warszawskie to obecnie sztandarowa inwestycja Echo, w której połączone zostaną funkcje biurowe, handlowe, usługowe i mieszkaniowe. Biura zajmą ok. 55 tys. mkw w czterech budynkach, z kolei pod mieszkania przeznaczono 28 tys. mkw.

- Obserwujemy ogromne zainteresowanie ze strony potencjalnych najemców, z zadowoleniem obserwujemy, że także warszawiakom podoba się nasza koncepcja przywrócenia tego terenu miastu i stworzenia tu miejsca w którym się dobrze żyje, ciekawie pracuje i wygodnie odpoczywa – mówi prezes Lindberg. - Chcemy taką samą atmosferę przenieść także na inne projekty. Naszą ambicją jest nie tylko stawianie budynków, ale współtworzenie miast.

Echo zaskakuje nowymi projektami

Echo nie poprzestaje jednak na połączeniu najważniejszych miastotwórczych funkcji w jednym projekcie. Na trzeci kwartał br. zapowiadany jest start realizacji nowego projektu wielofunkcyjnego w Warszawie. W pierwszym etapie Beethovena powstanie budynek biurowy o powierzchni 18 tys. mkw. GLA. Docelowo, przy ul. Beethovena powstaną dwa budynki biurowe oferujące łącznie 36 tys. mkw. oraz część mieszkaniowa o powierzchni 13 tys. mkw.

W przygotowaniu są już dwa kolejne duże projekty wielofunkcyjne: powstająca we współpracy z EPP Towarowa 22 oraz kompleksy przy ul. Tymienieckiego w Łodzi i przy ul. Stwosza w Krakowie.

- Towarowa 22 zaoferuje ponad hektar przestrzeni publicznej, biur, handlu i usług. Nie zabraknie również funkcji mieszkaniowej, w tym mieszkań dla studentów – wylicza prezes Echo. Jak zapewnia deweloper, prace projektowe idą pełną parą – start budowy zaplanowano na drugi kwartał 2018 roku.

Na etapie prac projektowych i pozyskiwania wszelkich niezbędnych pozwoleń znajdują się również projekty w Łodzi i Krakowie. Przy ul. Tymienieckiego, na nieruchomości znajdującej się blisko historycznej przestrzeni Księżego Młyna powstanie 40 tys. mkw. powierzchni biurowej połączonej z 40 tys. mkw. przestrzeni mieszkalnej. Z kolei w Krakowie deweloper przewiduje budowę inwestycji mieszkaniowo-biurowej o łącznej powierzchni GLA liczącej 50 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY