REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

EEC 2015: Design ma być odpowiedzią na potrzeby najemców

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 kwi 2015 14:28
 EEC 2015: Design ma być odpowiedzią na potrzeby najemców
Fot. Nowy Styl Group

Przed przystąpieniem do projektowania przestrzeni biurowej najemca i projektant tej powierzchni powinni zadać sobie najważniejsze pytania: jakie funkcje ma mieć biuro, co ma dać użytkownikom? – uważa Rafał Chwast, wiceprezes Nowy Styl Group, uczestnik sesji "Design, projektowanie, kreatywność", która odbyła się w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

REKLAMA

Aranżacja przestrzeni biurowej to nie tylko praca nad estetyką lokalu. By była efektywna, czyli by odpowiadała na potrzeby pracowników, nie da się jej wykonać bez pomocy doświadczonego projektanta. Rafał Chwast podkreśla, że przy planowaniu biur warto inspirować się rozwiązaniami, po jakie sięgają firmy zachodnie. - Dyskusja nad projektowaniem przestrzeni biurowej nie zaczyna się od wyboru przedmiotu - wyposażenia, ale od tego, jaki jest charakter pracy w danej organizacji, jak pracują ludzie, co robić, aby pracownicy byli efektywni i szczęśliwi. Tak jest w Holandii czy Wielkiej Brytanii – mówi Rafał Chwast.

Jak dodaje, takie kwestie jak kolorystyka czy wybór konkretnych przedmiotów użytych do aranżacji to już kolejny etap prac, nie najważniejszy. 

- Polska jest rynkiem, który szybko się tego uczy. Design musi sprostać temu zadaniu i odpowiadać na potrzeby funkcji danych pomieszczeń - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY