REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

EEC 2015: PKP ma apetyt na potężną inwestycję na Woli

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 kwi 2015 14:07
EEC 2015: PKP ma apetyt na potężną inwestycję na Woli
Taka jest koncepcja zagospodarowania Dworca Warszawa Gdańska przez PKP autorstwa pracowni SUD Architekci, a co będzie na Woli? fot. SUD Architekci

PKP kontynuuje proces tworzenia nowych inwestycji komercyjnych. Jak powiedział podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Maciej Król, prezes zarządu Xcity Investment, w planach firmy jest zagospodarowanie nawet 250 ha na warszawskiej Woli.

REKLAMA

Dysponujemy terenami inwestycyjnymi o łącznej powierzchni około 250 ha na warszawskiej Woli. To grunty dotychczas nie włączone w tkankę miejską. Docelowo możemy je przekształcić na potrzeby komercyjne i mieszkaniowe - zadeklarował Król.

Jak zaznaczył prezes spółki odpowiedzialnej za projekty deweloperskie PKP, nieruchomości firmy są coraz częściej obiektem zainteresowania prywatnych inwestorów.

- Coraz większa grupa inwestorów przekonuje się, że forma współpracy joint venture z PKP to bardzo dobra strategia biznesowa. Posiadamy potężne zasoby nieruchomości, dzięki którym możemy w praktyce tworzyć nowe dzielnice polskich miast. Ich potencjał jest ogromny - dodał Maciej Król.

Najbliższe plany firmy zakładają realizację nie tylko typowych projektów komercyjnych przy węzłach komunikacyjnych. Możliwe są również inwestycje w branży logistycznej oraz mieszkaniowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY