REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

EEC 2016: Nie bójmy się zmiany polskich miast

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 maj 2016 11:54
EEC 2016: Nie bójmy się zmiany polskich miast
Tomasz Konior, będzie prelegentem podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, fot. PTWP

Polskie miasta mają szansę na ożywienie ulic i placów, zależy to jednak od ścisłej współpracy samorządów z inwestorami, podejmowania świadomych, odważnych i przyszłościowych decyzji. Jak prywatni inwestorzy zmieniają przestrzeń miejską - dowiemy się podczas jednej z sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, w której weźmie udział Tomasz Konior.

REKLAMA

Tomasz M. Konior, architekt, założyciel biura Konior Studio uważa, że urbanista powinien zapisać w planie miejscowym warunki, które będą wymuszać na przyszłych inwestorach kreowanie przestrzeni publicznych. - Deweloperzy z kolei winni wiedzieć, jak wielka odpowiedzialność na nich spoczywa - przecież np. obiekty biurowe zazwyczaj budują prywatne firmy, a ich liczba w pewnych miejscach jest tak duża, że tworzą sporą część miasta – ocenia.

Inwestycje deweloperów w miejsca publiczne istniejące wokół ich przedsięwzięć to nie tylko dbałość o przestrzeń miejską. Działania takie wpisują się w modną strategię CSR, a więc odpowiedzialności biznesowej, która pokazuje dbałość o własny wizerunek – inwestora, z którym warto współpracować.

Z kolei dla najemców np. powierzchni biurowych nie liczy się już tylko lokalizacja budynku. Coraz częściej zwracają uwagę na „miejsca z duszą”, które pomagają budować wizerunek i prestiż firmy. Nie bez znaczenia jest także komfort samych pracowników, dlatego odpowiednio zaprojektowane miejsca wokół inwestycji biurowych są tak ważne.

Jak prywatni inwestorzy zmieniają przestrzeń miejską tego dowiemy się podczas jednej z sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w której weźmie udział Tomasz Konior.

Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się 18-20 maja w MCK Katowice.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY