REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Efekt eko-glamour w biurze? Tak, dzięki nowoczesnym technologiom

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 paź 2015 10:58
Efekt eko-glamour w biurze? Tak, dzięki nowoczesnym technologiom
Uczestnicy sesji "High-tech w biurze, czyli co wpływa na komfort pracy", która odbyła się podczas Property Forum 2015
Efekt eko-glamour w biurze? Tak, dzięki nowoczesnym technologiom
Efekt eko-glamour w biurze? Tak, dzięki nowoczesnym technologiom
Efekt eko-glamour w biurze? Tak, dzięki nowoczesnym technologiom

Uczestnicy sesji "High-tech w biurze, czyli co wpływa na komfort pracy", która odbyła się podczas Property Forum 2015, omawiali wpływ nowoczesnych technologii na efektywność pracowników biurowych. Oto do jakich wniosków doszli.

REKLAMA

W XXI wieku obecność nowoczesnych technologii w biurze to standard. Jak optymalnie wykorzystać zdobycze techniki, aby służyły pracownikom i pomagały osiągać jak największą efektywność ich pracy? Dziś grono najemców można podzielić na dwie grupy. Tych, którzy pracują w biurowcach starszej generacji i chcą się przenieść do istniejących, ale nowocześniejszych obiektów oraz tych, głównie pracowników korporacyjnych, którzy oczekują nowo zbudowanego biura. 

Nie tylko hamaki i piłkarzyki!

W oparciu o badania prof. Jacqueline Vischer, specjalizującej się w zagadnieniach psychologii pracy, powstał model analizujący potrzeby pracowników, których zaspokojenie wpływa na osiągnięcia optymalnych wyników. U dołu piramidy, a więc podstawową kwestią, jest komfort fizyczny. Kolejny poziom tworzy funkcjonalność miejsca pracy, następny to komfort psychologiczny.

Przedstawiając ten schemat, Magda Szubert, Concept Development Manager – Office Environments, Ecophon Saint Gobain, zwróciła uwagę, że szczególnie należy dbać o technologie, które zapewnią funkcjonalność biura. - Liczy się twarda wiedza i innowacyjne rozwiązania w aranżacji przestrzeni biurowej, a nie tylko hamaki i piłkarzyki – mówi.

Wiele uwagi trzeba też poświęcić akustyce, gdyż szum i rozmowy uniemożliwiają często skupienia się na pracy. Są też wymieniane jako jedna z najczęstszych bolączek pracowników, "skazanych" na pracę w wieloosobowych "open space'ach".

High-tech a ekologia

Deweloperzy powierzchni biurowych odpowiadają na potrzeby wykreowane przez korporacje, które oprócz high-tech często w swoich biurach wskazują na konieczność stosowania rozwiązań ekologicznych. Czy można połączyć te trendy?

Zdaniem Igora Grabiwody, dyr. zespołu architektów, Dział Biur i Hoteli, Echo Investment, high–tech i ekologia... nie idą w parze. – Coraz większa liczba smartfonów i urządzeń, które wymagają zasilania non stop, powoduje też większe zużycie energii elektrycznej. Ekologia musi boleć – podsumowuje Igor Grabiwoda.

Architektom pozostaje umiejętne łączenie architektury i technologii. Jak mówi Aleksandra Krawsz, Marketing&PR Manager, Kinnarps Polska, wyzwaniem staje się łączenie wygody i ekologii z high-tech, tak by finalnie osiągnąć efekt eko-glamour.

Pełna relacja z sesji "High-tech w biurze, czyli co wpływa na komfort pracy" na Propertynews.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY