REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Egipt buduje nową stolicę

  • Autor: CNN, TheBig5Hub, Independent, The Capital Cairo
  • 28 lis 2016 14:20
Egipt buduje nową stolicę
fot. facebook.com/TheCapitalCairoOfficialPage

Egipt w ciągu kilku lat chce zbudować nową stolicę. Te plany są coraz bliższe realizacji, ponieważ budżet niezbędny do realizacji inwestycji jest już prawie skompletowany. Wizja budowy nowego miasta od zera będzie na pewno poruszała wyobraźnię niejednego architekta.

REKLAMA

Plany budowy nowego miasta stają się bliższe realizacji, ponieważ  chińscy deweloperzy zamierzają sporymi kwotami dofinansować budowę nowego miasta. Jak oceniają egipskie władze - aby rozpocząć pierwszą fazę realizacji projektu potrzeba 45 mld dolarów. 

Plan budowy nowej stolicy Egiptu ogłoszono w marcu 2015 roku. Inwestycja ma być remedium na zanieczyszczenia, hałas i przeludnienie Kairu. 

Miasto będzie miało ok. 700 km kwadratowych powierzchni, powstanie na pustyni na wschód od obecnej stolicy. Ma mieszkać w niej 5 mln ludzi, tysiąc meczetów, inteligentne wioski, strefy przemysłowe oraz centra konferencyjne i największy na świecie park. 

Prace nad projektem już się rozpoczęły - a jego realizacja budzi zainteresowanie inwestorów z całego świata, głównie z krajów arabskich oraz Azji. 

Pierwsza część projektu ma być skończona w ciągu pięciu lat. 

Pomysł budowania stolicy państwa od zera nie jest unikalny - w dwudziestym stuleciu tego typu idea zrealizowano w Brazylii, Australii czy Kazachstanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY