REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Eiffage wybuduje wielkie centrum handlowe w Poznaniu

  • Autor: wnp.pl
  • 25 lut 2014 12:46
Eiffage wybuduje wielkie centrum handlowe w Poznaniu
Wizualizacja centrum handlowego Łacina, fot.materiały prasowe

Eiffage wybuduje na zlecenie firmy Apsys centrum handlowe Łacina w Poznaniu, jeden z największych tego typu obiektów w Polsce i Europie - poinformowała centrala francuskiego koncernu budowlanego. Wartość kontraktu wynosi 140 mln euro, a wartość całego przedsięwzięcia jest szacowana na 290 mln euro

REKLAMA

Inwestycja będzie realizowana przez Eiffage Polska Budownictwo, spółkę zależną Eiffage Construction. Prace mają potrwać 26 miesięcy, a budowa rozpocznie się wiosną 2014 r.

Łacina powstanie na prawym brzegu Warty, tuż przy Rondzie Rataje, ok. 10 minut od Starego Miasta. Obiekt o powierzchni ok. 100 tys. m kw. ma pomieścić m.in. ok. 300 sklepów, wielosalowe kino oraz hipermarket spożywczy. Zaplanowano także ok. 3300 miejsc parkingowych.

Inwestorem projektu jest francuska firma Apsys Groupe, która w Polsce posiada kilkanaście centrów handlowych w największych miastach. Sztandarową inwestycją firmy jest łódzka Manufaktura.

Koncern Eiffage jest trzecią pod względem przychodów grupą budowlaną we Francji oraz szóstą w Europie. W 2012 r. jego przychody wyniosły 14,03 mld euro, a zysk netto 257 mln euro. Na całym świecie Eiffage zatrudnia ok. 65 tys. pracowników.

W 2012 r. skonsolidowane przychody Eiffage Polska Budownictwo wyniosły ponad 467 mln zł, a zysk netto blisko 4 mln zł. Pod koniec ubiegłego roku prezes spółki, Zbigniew Zajączkowski, informował portal wnp.pl, że przychody wszystkich trzech polskich spółek grupy Eiffage w 2013 r. powinny wynieść ok. 560 mln zł przy rentowności na poziomie na ok. 2,5 proc.

Na Eiffage Polska Budownictwo miało przypaść ok. 380 mln zł, na Eiffage Polska Koleje - 125 mln zł, a na Eiffage Polska Instalacje - 55 mln zł.

Grupa Eiffage zatrudnia w Polsce ok. 350 pracowników. Zajączkowski informował, że załoga może się powiększyć do 400 osób w związku z podpisaniem dużego kontraktu w Polsce przez Eiffage Construction. Na rynku już wcześniej spekulowano, że może chodzić o centrum handlowe Łacina.

- Wynika to z obłożenia portfela, chęci większego uniezależnienia się od podwykonawców oraz perspektywy podpisania dużego kontraktu na obiekt handlowy w Polsce przez Eiffage Construction, z którym planujemy bardzo ścisłą współprace - mówił wówczas prezes.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY