REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ekologiczna Sukcesja - nowoczesne technologie zgodne z BREEAM

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 wrz 2014 16:39
Ekologiczna Sukcesja - nowoczesne technologie zgodne z BREEAM
Centrum handlowe Sukcesja w Łodzi
Ekologiczna Sukcesja - nowoczesne technologie zgodne z BREEAM
Ekologiczna Sukcesja - nowoczesne technologie zgodne z BREEAM

Nowo budowane Centrum handlowo-rozrywkowe Sukcesja w Łodzi jest przykładem inwestycji, w której zastosowano szereg nowatorskich rozwiązań, zgodnych z certyfikatem BREEAM.

REKLAMA

Rozwiązania, które przełożą się na korzyści najemców Sukcesji oraz komfort i wygodę jej przyszłych klientów to:

- Pierwsza w Polsce bezkolizyjna, spiralna rampa umożliwiająca bezpieczny i komfortowy wjazd na dwukondygnacyjny parking. Będzie miała szerokość 9 metrów, a spadki zostaną dobrane tak, aby wjazd zajmował tylko 1,5 obrotu.

- Dzięki zaworom napowietrzającym, systemom zmniejszającym ilości wody potrzebnej do spłukiwania toalety oraz kontrolującym szczelność instalacji, możliwe będzie efektywne oszczędzanie wody bieżącej.

- Woda deszczowa, gromadzona w zbiorniku retencyjnym znajdującym się w rampie wjazdowej, będzie powtórnie wykorzystana do podlewania roślinności w obiekcie.

- Rozbudowany system BMS umożliwi zminimalizowanie kosztów eksploatacji Sukcesji, a także precyzyjnie rozliczy koszty najemców.

- Nowoczesny system oświetlenia, bazujący na technologii LED i maksymalnym wykorzystaniu światła dziennego, pobierze o 35 proc. prądu mniej niż tradycyjne technologie.

Czytaj też: Zobacz jak powstaje łódzka Sukcesja

- Pompy ciepła typu woda-powietrze, podłączone do obiegu wody technologicznej, pobiorą lub oddadzą ciepło do w/w obiegu, otrzymując jednocześnie podgrzane lub schłodzone powietrze, które nawiewane będzie do pomieszczeń centrum handlowego. Korzyściami takiego systemu są wewnętrzne zyski ciepła w przekroju całego roku.

- Szczelność izolacyjna budynku (ciągłość izolacji przegród budowlanych zostanie sprawdzona po zakończeniu prac metodą termowizyjną) ograniczy straty ciepła do minimum.

- Zastosowanie w Sukcesji rozwiązań ekologicznych, zgodnych z certyfikatem BREEAM, spowoduje zwiększenie produktywności i przyczyni się do oszczędności na kosztach pracowniczych. Inwestycja ta zapewni lepsze warunki pracy dzięki dobrej wentylacji, zwiększonemu komfortowi termicznemu i zwiększonemu dostępowi do światła dziennego, co poprawi samopoczucie ludzi przebywających wewnątrz. Produktywność w takim budynku wzrośnie o 3-7 proc.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja będzie w pełni ekologicznym i energooszczędnym obiektem, pierwszym tego typu w regionie z międzynarodowym certyfikatem zrównoważonego rozwoju BREEAM. Na ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 46 tys. mkw. powierzchni najmu znajdą się: galeria handlowa, strefa rozrywkowo-rekreacyjna (m.in. z 9-salowym multipleksem, kręgielnią i klubem fitness) oraz dwupoziomowy parking na ponad 1000 miejsc. Za projekt odpowiada pracownia Group-Arch.

Otwarcie Sukcesji planowane jest w 2015 roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY