REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ekologicznie wzorowy budynek we Wrocławiu

  • Autor: UM Wrocław/Propertydesign.pl
  • 05 cze 2017 10:47
Ekologicznie wzorowy budynek we Wrocławiu
fot. wroclaw.um

Wrocławskie Inwestycje wybrały wykonawcę przebudowy budynku przy ul. Hubskiej 8-16. Prace za 18,5 mln zł wykona firma ISB Budownictwo. Powstanie tam wzorcowy obiekt oparty o najnowsze standardy budownictwa ekologicznego. Będzie miał zielony dach i panele słoneczne.

REKLAMA

Chodzi o przebudowę zespołu dwóch budynków magazynowo-biurowych przy ul. Hubskiej 8-16, z których przez wiele lat korzystał RUCH. W ramach inwestycji mają zostać zmodernizowane i dostosowane do potrzeb administracji samorządowej i jednostek Urzędu Miejskiego.

- Najkorzystniejszą ofertę opiewającą na blisko 18,5 miliona złotych złożyła firma ISB Budownictwo. 
– Prace najpewniej rozpoczną się na przełomie czerwca i lipca i potrwają do wakacji 2018 roku – mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

„Zielony” budynek po modernizacji ma być komfortowy dla mieszkańców ale i naszpikowany nowymi, ekologicznymi rozwiązaniami. Wykonawca będzie musiał wymienić stolarkę okienną i drzwiową w standardzie, jak dla budynku zeroenergetycznego, docieplić ściany, wymienić dach i zastosować rozwiązania takie, jak dla dachu zielonego.

– Budynek będzie wyposażony w regulowane żaluzje aby z łatwością kontrolować nasłonecznienie. Zostanie uzbrojony w system gromadzenia wody opadowej i jej powtórne wykorzystywanie – wylicza Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Na dachu, oprócz zielonych powierzchni, zostaną zainstalowane również panele słoneczne, pod ziemią znajdzie się głębinowa pompa ciepła. Specjalne instalacje zapewnią pełną kontrolę parametrów budynku takich, jak temperatura, wilgotność, nasłonecznienie.

Na elewacjach będzie dużo przeszkleń a gdzieniegdzie zielone ściany. Zmienią się również tereny wokół. Będzie dużo zieleni, oświetlenie zewnętrzne, mała architektura (parkingi rowerowe, ławki, kosze). Powstanie parking dla aut.

Inwestycja ma zostać dofinansowana ze środków unijnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY