REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ekologiczny Green Day już działa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 mar 2014 15:15
Ekologiczny Green Day już działa
Business Garden, Credit Suisse, Green Day, fot. Skanska
Ekologiczny Green Day już działa
Ekologiczny Green Day już działa
Ekologiczny Green Day już działa
Ekologiczny Green Day już działa
Ekologiczny Green Day już działa
Ekologiczny Green Day już działa
Ekologiczny Green Day już działa

Green Day to nowoczesny kompleks biurowy klasy A, który powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Będzie to trzeci biurowiec we Wrocławiu certyfikowany w systemie oceny budynków zrównoważonych LEED. Po niespełna dwóch latach od rozpoczęcia przez firmę Skanska prac na budowie biurowca, Green Day został oficjalne otwarty.

REKLAMA

20 marca 2014 r. odbyło się oficjalne otwarcie budynku Green Day przy ul. Szczytnickiej we Wrocławiu. Skanska rozpoczęła prace przygotowawcze pod ten budynek w maju 2012 roku, w lipcu ruszyły prace konstrukcyjne, a już w lutym 2014 zakończyła się budowa Green Day. W tym czasie cała powierzchnia biurowa została wynajęta, a na 5 miesięcy przed ukończeniem budowy Green Day został sprzedany funduszowi Investec GLL Global Special Opportunities Real Estate Fund, który jest zarządzany przez Investec Bank PLC and GLL Real Estate Partners GmbH.

Green Day został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewniał komfortowe i przyjazne dla zdrowia warunki do pracy. Elewacja jest pomyślana tak, by w większości miejsc stałej pracy było naturalne światło dzienne. Nowoczesne systemy dbają o optymalną temperaturę i wilgotność powietrza, a w salach konferencyjnych i kuchniach monitoruje się również poziom dwutlenku węgla. Zastosowane materiały wykończeniowe, takie jak farby, kleje, podłogi – są wolne od lotnych związków organicznych. Budynek ma już precertyfikację w systemie środowiskowym LEED na poziomie Gold i obecnie jest w trakcie finalnej certyfikacji.

Projekt architektoniczny tego biurowca powstał w pracowni Maćków Pracownia Projektowa z Wrocławia. Pracownia współpracowała ze Skanską także przy projekcie Green Towers.

Green Day to trzeci projekt biurowy Skanska Property Poland we Wrocławiu – w ostatnich latach firma oddała tu już do użytku Grunwaldzki Center przy rondzie Reagana (sprzedany funduszowi RREEF) oraz dwa budynki Green Towers przy ul. Strzegomskiej (sprzedane PZU). W tej chwili trwa budowa biurowca Dominikański o powierzchni najmu ok. 40 000 m kw., w którym pierwszym najemcą została firma Deloitte.

- Green Day to duży sukces biznesowy – całą powierzchnię biurową wynajęliśmy Credit Suisse i sprzedaliśmy budynek funduszowi inwestycyjnemu na 5 miesięcy przed ukończeniem budowy – powiedziała Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland. - Wrocław wyrasta na liczący się rynek inwestycyjny w sektorze nieruchomości i sądzę, że projekty Skanska mają w tym swój udział. Bardzo nas to cieszy, bo patrzymy na Wrocław pod kątem kolejnych projektów deweloperskich – dodała Katarzyna Zawodna.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY