REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ekskluzywna sieć J.K. Place otworzyła butikowy hotel w Rzymie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 paź 2014 12:05
Ekskluzywna sieć J.K. Place otworzyła butikowy hotel w Rzymie
W Rzymie ekskluzywna sieć J.K. Place otworzyła jeden z najbardziej luksusowych, butikowych hoteli na świecie
Ekskluzywna sieć J.K. Place otworzyła butikowy hotel w Rzymie
Ekskluzywna sieć J.K. Place otworzyła butikowy hotel w Rzymie
Ekskluzywna sieć J.K. Place otworzyła butikowy hotel w Rzymie
Ekskluzywna sieć J.K. Place otworzyła butikowy hotel w Rzymie
Ekskluzywna sieć J.K. Place otworzyła butikowy hotel w Rzymie

Jeden z najbardziej luksusowych, butikowych hoteli na świecie otworzył swoje podwoje w Rzymie. Sieć J.K. Place swój 5-gwiazdkowy obiekt usytuowała w samym centrum przy słynnej ulicy via Condotti. Autorem projektu wnętrz jest znany włoski architekt Michele Bönan.

REKLAMA

W tętniącej życiem, pełnej turystów stolicy słonecznej Italii goście mogą odprężyć się i odpocząć w eleganckich, luksusowych wnętrzach. Wszystkie elementy wystroju zabytkowej, pochodzącej z XVII wieku rezydencji skomponowano z wyjątkową starannością i dbałością o każdy detal.

Dzięki lokalizacji w ścisłym centrum Rzymu oraz należącej do hotelu wyjątkowej J.K. Café, obiekt ma szansę stać się wkrótce modnym miejscem spotkań śmietanki towarzyskiej oraz kulturalnym centrum włoskiej stolicy. Jest to trzeci z kolei ekskluzywny hotel należący do luksusowej sieci J.K. Place Hotels, której współwłaścicielem i pomysłodawcą jest znany inwestor Ori Kafri, J.K. Place Roma należy do międzynarodowego stowarzyszenia luksusowych hoteli o nazwie „Leading Hotels of the World".

Koncepcja tego wyjątkowego miejsca oparta jest na połączeniu stylistycznej indywidualności oraz najwyższej jakości 5-gwiazdkowego obiektu. Autorem projektu wnętrz J.K. Place Roma jest znany włoski architekt Michele Bönan, który projektował również dwa inne luksusowe hotele należące do Ori Kafri oraz jego partnerów: J.K. Place Capri oraz J.K. Place Firenze. W zabytkowym budynku, w którym w przeszłości mieścił się Wydział Architektury Rzymskiego Uniwersytetu udało się stworzyć ekskluzywny, butikowy hotel. Wnętrza tego wyjątkowego obiektu zaprojektowano ze szczególną dbałością o każdy detal i element dekoracyjny.

Niepowtarzalną atmosferę tego miejsca tworzy mistrzowskie połączenie kosztownych antyków, zabytkowych detali oraz fragmentów wyposażenia z elementami sztuki nowoczesnej. W wystroju wnętrz 30 luksusowych pokoi oraz apartamentów ze ścianami wykładanymi przepiękną drewnianą okładziną widać wyraźną inspirację włoską filozofią „Dolce Vita". Tak jak w filmie Federico Felliniego goście hotelu mają cieszyć się słodkim życiem w luksusie. Ogromne wrażenie wywiera wystrój hotelowych łazienek wykładanych szlachetnym marmurem Carrara.

W urządzonych z ogromnym rozmachem i przepychem łazienkach J.K. Place Roma goście odnajdą spokój oraz odprężenie podczas kąpieli w wannach Classic Duo marki Kaldewei. Dla zwolenników kąpieli pod prysznicem zamontowano komfortowe powierzchnie prysznicowe Conoflat z wysokiej jakości stali emaliowanej Kaldewei. Oba modele powstały we współpracy z renomowanym włoskim biurem Sottsass Associati. Wanna Classic Duo wyróżnia się ponadczasową elegancją oraz dużą funkcjonalnością: dwie wygodne profilowane płaszczyzny podparcia pleców zachęcają do kąpieli i wypoczynku oferując wysoki komfort kąpieli, również wtedy, gdy z wanny korzystają dwie osoby.

Do strefy prysznicowej właściciele hotelu J.K. Place Roma wybrali emaliowaną powierzchnię prysznicową Conoflat firmy Kaldewei, z charakterystycznym dla tego modelu odpływem pośrodku oraz pokrywą ze stali emaliowanej w kolorze brodzika. Komfort oraz bezpieczeństwo kąpieli gwarantują również dwa inne modele, które zamontowano w pozostałej części hotelowych łazienek. Zabudowane w płaszczyźnie podłogi powierzchnie prysznicowe Superplan oraz Superplan Plus dobrze wpisują się w butikową koncepcję aranżacji luksusowych wnętrz łazienkowych, a przy tym gwarantują bezpieczne i wygodne wejście i wyjście z mokrej strefy prysznica.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY