REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Elegancja Best Western spod kreski Zbigniewa Bomersbacha

  • Autor: Property Design
  • 17 sty 2014 15:50

Powstały hotel Best Western w Opolu cieszy się opinią ujmującego elegancją. Zaprojektował go architekt Zbigniew Bomersbach prowadzący własną pracownię. Elewacja hotelu została urozmaicona zabiegami architektonicznymi, które umożliwiają powiązanie dwóch skal sąsiadujących obiektów.

REKLAMA

Bryła przełamuje skalę wysokości budynków, z których jeden wyższy pochodzi z początku wieku, drugi – niższy z lat 30-tych XX wieku. Z jednej strony hotel sąsiaduje z budynkiem eklektycznym o bogatej fakturze i detalu architektonicznym, z drugiej z bezstylowym obiektem odartym z detali. Hotel nie ma dominować nad sąsiadami, ale zamysłem było, aby mógł konkurować z obiema budowlami urozmaiconą elewacją.

- W sytuacji konieczności wkomponowania naszego budynku między już istyniejące, hotel musiał prezentować swój charakter indywidualny, który bezwzględnie jest nowoczesny, ale jednocześnie zarówno skalą, jak i kolorytem może konkurować z sąsiednimi budynkami, choć bez dominacji – mówi Zbigniew Bomersbach, architekt hotelu Best Western. – Zastosowalismy różnorodność natężenia barwy głównej. Elewacja ogólna jest bardzo jasna, na której poszczególnymi płaszczyznami uzyskujemy jej wycofanie poprzez wnęki balkonowe lub tarasowe, czy też podcienia budynku. Zaproponowaliśmy też zastosowanie ciekawego zabiegu w postaci kolorowego szkła jako balustrady, które powoduje podział elewacji w sposób rytmiczny nawiązując do podziałów budynku sąsiadującego, wyższego z początku tego wieku.

Trzygwiazdkowy hotel Best Western mieści się przy ulicy Waryńskiego 17, 600 metrów od rynku oraz 800 metrów od słynnego amfiteatru opolskiego, w którym co roku odbywa się największy i najstarszy festiwal muzyczny w kraju. Udostępnia gościom 28 pokoi oraz dwa apartamenty (łącznie 61 miejsc noclegowych), 20 miejsc parkingowych oraz restaurację i pub. Część rekreacyjna obiektu zaoferuje saunę, wannę spa i gabinet masażu. Dla gości biznesowych przewidziano klimatyzowaną, w pełni wyposażoną salę konferencyjną.

Pracownia Architektury Zbigniew Bomersbach specjalizuje się w projektowaniu obiektów hotelowych, ale także prowadzi projekty przemysłowe. Mieści się w Opolu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY