REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Elegancja, czystość i innowacyjność... Trzy filary Pinifarina

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 lis 2016 09:58
Elegancja, czystość i innowacyjność... Trzy filary Pinifarina
Proximo

Pracownia Pinifarina znana jest z imponujących projektów, nie tylko architektonicznych. Jak tłumaczy w rozmowie z Propertydesign.pl jej twórca, Paolo Pinifarina, od początków istnienia pracownia opiera się na trzech filarach: elegancji, czystości i innowacyjności.

REKLAMA

- Innowacyjność… Wszystko, co robi się w Pinifarina, jest innowacyjne. Wnosi coś nowego do już istniejącej sztuki. Przewidujemy przyszłość i robimy coś, co jeszcze nie powstało. Pierwsze lobby, pierwszy stadion, pierwsza komórka… wszystko, co pierwsze, to dzieło Pinifarina. Parafrazując nieruchomościowe powiedzenie… Innowacja, innowacja, innowacja. Możesz zrobić coś fajnego, ale jeśli nie jest innowacyjne, Pinifarina to wyrzuci - tłumaczy twórca firmy.

Jak dodaje, równie ważnym czynnikiem jest czystość. - Poczucie smaku, harmonia, płynność kształtów, ale bez nadmiernej dekoracji. Naszym celem jest stworzenie konceptu, który jest czysty. Nie chodzi o minimalizm. Chodzi o spersonalizowane emocje, przygotowane ze smakiem i wyczuciem - dodaje.

Po trzecie natomiast, elegancja... - To najtrudniejsza kwestia do zdefiniowania. Nie jest zbyt eleganckie mówić, że jest się eleganckim. Elegancja to kontrast pomiędzy czymś klasyczne, a czymś, co tymczasowe. Prowadzenie Ferrari jest eleganckie. Prowadzenie zwykłego, małego samochodu już nie bardzo. Dlatego chcemy, by Pinifarina była kojarzona z elegancją, nawet jeśli mowa o subiektywnych ocenach. Promujemy to w różny sposób, np. poprzez specjalne konkursy pt. „Export the Ellegance” - komentuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY