REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Elegancki i ponadczasowy. Atrium 2 walczy o Prime Property Prize 2016

  • Autor: propertydesign.pl
  • 25 sie 2016 09:45
Elegancki i ponadczasowy. Atrium 2 walczy o Prime Property Prize 2016
Budynek Atrium 2, fot. materiały inwestora
Elegancki i ponadczasowy. Atrium 2 walczy o Prime Property Prize 2016
Elegancki i ponadczasowy. Atrium 2 walczy o Prime Property Prize 2016

Budynek Atrium 2, zlokalizowany w Al. Jana Pawła II w Warszawie, walczy o statuetki Prime Property Prize 2016 aż w dwóch kategoriach - Architektura i Zielony Budynek. Autorem projektu jest warszawskie biuro architektoniczne PRC Architekci.

REKLAMA

Inwestycja firmy Skanska Property Poland jest przeznaczona przede wszystkim na funkcje biurowe, a  powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 20 tys. mkw.

Atrium 2 zlokalizowany blisko ścisłego centrum Warszawy, uzupełnia zabudowę wewnątrz kwartału północno zachodniego Ronda ONZ i stanowi kolejny element zespołu biurowego wzdłuż Al. Jana Pawła.

Zagłosuj na Atrium 2 w konkursie Prime Property Prize 2016

Nawiązując wysokością oraz gabarytami do sąsiadujących budynków, jednocześnie odróżnia się sposobem kształtowania elewacji. Materiały wykończeniowe i kolorystyka elewacji pozwoliły na stworzenie budynku o eleganckiej architekturze oraz ponadczasowej jakości, wyróżniającego się na tle sąsiadującej zabudowy. Elewacja północna oraz południowa to kompozycja regularnego podziału na okna pełnej wysokości i pasy pełne podkreślające układ pionowy. Elewacje wschodnia i zachodnia zostały zaprojektowane jako ściany pełne z pasami pionowymi w pełni przeszklonych i wyróżniających spośród tego typu budynków loggi.

Głębokie podcienia o przeważającej wysokości dwóch kondygnacji umożliwiły utworzenie pasaży pieszych, kształtując przyjazną przestrzeń dla ruchu pieszego, dodatkowo podkreśloną charakterystycznymi dla budynku elementami w postaci słupów typ „V”.

Budynek uzyskał precertyfikację LEED na najwyższym platynowym poziomie.

Organizatorem konkursu jest Grupa PTWP SA, wydawca portali Propertynews.pl i Propertydesign.pl, organizator VI edycji konferencji Property Forum 2016.

Konkurs Prime Property Prize 2016 ma za zadanie wyłonić firmy oraz projekty, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży.

Uroczysta Gala wręczenia nagród Prime Property Prize 2016, która odbędzie się w Domu Mody VitKac i będzie podsumowaniem pierwszego dnia Property Forum 2016, zaplanowanego w dniach 26-27 września 2016 roku w Warszawie (hotel Sheraton).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY