REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Energooszczędne biura od Arcade Polska

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 gru 2016 12:00
Energooszczędne biura od Arcade Polska
Flanders Business Park
Energooszczędne biura od Arcade Polska
Energooszczędne biura od Arcade Polska
Energooszczędne biura od Arcade Polska
Energooszczędne biura od Arcade Polska

Pracownia Arcade Polska, znana m.in. z kompleksu Business Garden w Warszawie, przygotowała inny projekt w stolicy. To Flanders Business Park realizowany przez Liebrecht & Wood przy ul. Flisa.

REKLAMA

Flanders Business Park to kompleks biurowy przy ul. Flisa 2/4 (w sąsiedztwie ulicy Łopuszańskiej i Alei Krakowskiej), dedykowany firmom, które poszukują dogodnej lokalizacji poza ścisłym centrum Warszawy.

Aktualnie całkowita powierzchnia najmu wynosi 22 000 mkw., a po ukończeniu drugiej fazy wzrośnie do 36 000 mkw.

Na terenie kompleksu znajduje się parking na ponad 930 samochodów oraz ogólnodostępne centrum konferencyjno-restauracyjne. Inwestycja jest realizowana zgodnie z najwyższymi standardami tzw. zielonego budownictwa. Zastosowano w niej m.in. rozwiązania pozwalające na oszczędność energii i wody.

Flanders Business Park będzie jednym z najbardziej energooszczędnych i ekologicznych obiektów tego typu w stolicy. W projekcie zastosowano między innymi innowacyjne sufity grzewczo-chłodzące, które pozwalają ograniczyć emisję gazów cieplarnianych, minimalizują zużycie energii elektrycznej i rozprowadzają chłód lub ciepło równomiernie po całej powierzchni biura. Projekt elewacji budynków dostosowano do orientacji względem stron świata: w zależności od stopnia nasłonecznienia, zastosowano ściany o podwyższonych parametrach izolacyjnych lub dodatkowe systemy przeciwsłoneczne, które zapobiegną przegrzaniu powierzchni biurowej. We Flanders Business Park zostaną również zamontowane energooszczędne windy, a oświetlenie zewnętrzne będzie redukowane w nocy. Dzięki temu zużycie energii ulegnie ograniczeniu nawet do 50% w porównaniu z tradycyjnymi obiektami. Z kolei odpowiednie wyposażenie łazienek (m.in. bezdotykowa armatura umywalek, dwufazowy system spłukiwania toalet) oraz czujniki przecieków umożliwią 40% ograniczenie zużycia wody.

Na etapie eksploatacyjnym, każdy najemca będzie dysponował indywidualnymi licznikami ciepła, energii oraz wody, dzięki czemu firmy będą w stanie kontrolować poziom ich zużycia. Wprowadzony zostanie także rozbudowany system segregacji odpadów.Szacuje się, że w długoterminowej perspektywie takie rozwiązania proekologiczne pozwalają na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych nawet o 50 procent.

Projekt jest realizowany zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM na poziomie „bardzo dobry / doskonały". Oprócz nowoczesnych, w pełni wyposażonych powierzchni biurowych, najemcy Flanders Business Park mają do dyspozycji restaurację oraz centrum konferencyjne na ponad 100 osób.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY