REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Epoka Art Deco w restauracji prosto z Szanghaju

  • Autor: archiconnect.pl / Publikator
  • 05 maj 2015 12:28
fot. Cafe Deco

Restauracja Cafe Deco zlokalizowana jest na lotnisku Pudong w Szanghaju. Projekt oparty jest na idei kontrastu – między nowoczesnością lotniska i stylistyką wystroju wnętrz nawiązującą do początków ubiegłego stulecia.

REKLAMA

Szanghaj to istotne centrum kulturalne z bogatą tradycją – tu na przykład, w pierwszej połowie ubiegłego wieku narodziła się chińska kinematografia. I właśnie do tych czasów, magicznych lat początku wieku XX, nawiązuje swym wystrojem restauracja Cafe Deco zlokalizowana na lotnisku Pudong.

Cafe Deco znajduje się w międzynarodowym porcie lotniczym jest więc miejscem relaksu dla turystów i pasażerów tranzytowych, którzy mogą tu zjeść lub przyjść na łyk whisky. Co ciekawe – stołki barowe pokryte są strusią skórą.

Strefa jadalniana Cafe Deco mieści się na niebagatelnej powierzchni 431 mkw. Lokal może obsłużyć jednocześnie 180 osób. Goście mogą wybierać kameralne stoliki lub zająć miejsce przy długim, marmurowym stole.

Podczas posiłku goście restauracji mogą oglądać tętniące życiem wnętrze lotniska – poprzez duże szklane panele wyznaczające przestrzeń lokalu, lub też podziwiać kucharzy w trakcie pracy – dzięki kuchni widocznej ze strefy jadalnianej.

Projekt Cafe Deco to dzieło Sinner Sin & Danny Ng, 4N Architects, Hong-Kong.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY