REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Era klasycznych wieżowców wciąż trwa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 cze 2015 12:56

Potężne, przeszklone wieżowce od kilkudziesięciu lat stały się standardem przy projektowaniu drapaczy chmur. Nie jest to jednak jedyny, wciąż realizowany design. Trzy wieżowce z Hagi udowadniają, że klasyczne wciąż jest w modzie.

REKLAMA

Haga nie kojarzy się w wieżowcami. To prawda - najwyższym budynkiem w całej konurbacji Haaglanden jest 147-metrowy biurowiec. Wraz z bliźniaczym projektem otwartym w 2011 roku wyróżniają się na panoramie miasta. Charakterystyczny jest ich styl, w niczym nie przypominający współczesnych, ponad 400-metrowych drapaczy chmur.

Dwa wieżowce zlokalizowane są w centrum Hagi, przy ul. Turfmarkt. Mają po 147 metrów wysokości. Ich budowa ruszyła w 2008 roku. Powstały na zlecenie ministerstw - sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Zaprojektowane przez Hansa Kollhoffa, jednego z głównych niemieckich architektów, różnią się od siebie przede wszystkim kolorem. Biurowce otwarto w grudniu 2012 roku.

Klasyczny kompleks domyka trzeci wieżowiec, De Kroon. To inwestycja mieszkalna, zakończona w 2011 roku. Wysokość budynku to 131,5 metra. Łącznie składa się z 41 kondygnacji. To szósty najwyższy projekt w Hadze. Projekt przygotowała pracownia Rapp + Rapp. Wykonawcą była firma MAB Development BV.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY