REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

ETC Gdańsk przebudowuje Budimex według pracowni Andrzejewskich

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 sie 2015 15:03
ETC Gdańsk przebudowuje Budimex według pracowni Andrzejewskich
fot. ETC Gdańsk
ETC Gdańsk przebudowuje Budimex według pracowni Andrzejewskich
ETC Gdańsk przebudowuje Budimex według pracowni Andrzejewskich
ETC Gdańsk przebudowuje Budimex według pracowni Andrzejewskich
ETC Gdańsk przebudowuje Budimex według pracowni Andrzejewskich

Z początkiem lipca rozpoczęła się przebudowa centrum handlowego ETC Gdańsk. Przebudowa najstarszego centrum handlowego w Gdańsku zakłada modernizację wnętrz oraz elewacji w celu dostosowania obiektu do potrzeb klientów i najemców. Za projekt odpowiada pracownia Alicja i Andrzej Andrzejewscy.

REKLAMA

Prace związane z przebudową centrum handlowego ETC Gdańsk przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. W najbliższych dniach zakończą się prace rozbiórkowe, a tuż po nich rozpocznie się murowanie ścian obiektu. Jednocześnie generalny wykonawca przystąpi do prac związanych z remontem pokrycia dachu.

W związku z prowadzonymi działaniami budowlanymi część najemców będzie prowadzić działalność w sklepach tymczasowych zlokalizowanych na parkingu centrum. Takie rozwiązanie umożliwi klientom zakupy w salonach ich ulubionych marek. W ten sposób funkcjonować będą marki: Camellia, pralnia Tara, kantor, Exxelent, Perfect GSM oraz Ekspres Krawiecki i Piekarnia Szydłowski. Z kolei supermarket Intermarche, salon RTV Euro AGD, Synevo i Foto Bravo wciąż będą działać w budynku głównym centrum, z tym że prowadzić będzie do nich nowo wyznaczone wejście (przez byłą cukiernię Sowa).

Przebudowa najstarszego centrum handlowego w Gdańsku zakłada modernizację wnętrz oraz elewacji w celu dostosowania obiektu do potrzeb klientów i najemców. Dla zwiększenia komfortu zakupów całkowitej zmianie ulegnie układ komunikacyjny wewnątrz centrum – poprzez stworzenie na obu kondygnacjach przestronnych pasaży i instalację ruchomych schodów. Dzięki temu ułatwiona zostanie komunikacja wewnątrz obiektu oraz wygospodarowane zostało miejsce na dodatkową ofertę handlowo-usługową.

Większość najemców, którzy funkcjonowali do tej pory w Galerii pozostaje, ale z odświeżonymi konceptami. Wśród nich są: supermarket Intermarche, sklep RTV Euro AGD, sklep kolonialny Camellia z herbatami i kawami z różnych stron świata, Inmedio, Cukiernia Sowa i Piekarnia Szydłowski. Grono najemców zostało powiększone o drogerię Rossmann, sklep zoologiczny Zoo Karina oraz Textil Market. W nowej galerii dla dzielnicy Zaspa znajdzie się również koncept fitness dla pań – Egurolla Fitness Club. Klienci centrum będą mieli również do dyspozycji szeroką ofertę usług – kwiaciarnię Garden Service, salon fotograficzny Foto Bravo, Krawiecki Express, laboratorium diagnostyczne Synevo czy aptekę DOZ. Niezależnie od prac modernizacyjnych centrum ETC będzie funkcjonować przez cały okres przebudowy.

Remont obejmie również powierzchnie wspólne, nawiązując projektem wnętrza centrum do historii budynku i istniejącego niegdyś w tym miejscu hangaru lotniczego.

Inwestorem projektu w ramach formuły joint venture są firmy: Capital Park i Akron Group. Agencją komercjalizującą projekt jest firma BOIG. Za projekt architektoniczny przebudowy odpowiada Pracownia Architektoniczna Alicja i Andrzej Andrzejewscy. Generalnym wykonawcą budowy, wyłonionym w przetargu, została firma Budimex.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY