REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ethos przy placu Trzech Krzyży z pozwoleniem na budowę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 mar 2015 10:07
Ethos przy placu Trzech Krzyży z pozwoleniem na budowę
fot. Wizualizacja Ethos
Ethos przy placu Trzech Krzyży z pozwoleniem na budowę
Ethos przy placu Trzech Krzyży z pozwoleniem na budowę

Kulczyk Silverstein Properties otrzymał pozwolenie na budowę dla kompleksu biurowo-handlowego Ethos przy placu Trzech Krzyży 10/14. Autorem koncepcji architektonicznej jest konsorcjum pracowni MAAS Projekt i Chapman Taylor.

REKLAMA

Decyzja wydana przez władze Warszawy jest ostateczna. Kompleks ma być gotowy w 2016 roku. Aktualnie trwają ostatnie rozmowy związane z wyborem generalnego wykonawcy.

Projekt w nowej odsłonie będzie nowoczesnym kompleksem o łącznej powierzchni 17000 mkw., z czego ponad 13 tys. mkw. zajmą biura najwyższej klasy A+, z powierzchnią jednej kondygnacji dochodzącą do 3 tys. mkw. Jednym z kluczowych elementów inwestycji będzie dobudowa nowego, pięciokondygnacyjnego skrzydła budynku na działce położonej od strony Skarpy Wiślanej.

Do dyspozycji użytkowników zostaną oddane dwie niezależne recepcje i osiem cichobieżnych wind, z czego sześć będzie obsługiwać kondygnacje biurowe. Kompleks będzie dysponował ponad 100 podziemnymi i naziemnymi miejscami parkingowymi. W Ethosie zaplanowano również wewnętrzne zielone tarasy, miejsca parkingowe dla rowerzystów oraz pomieszczenia socjalne z prysznicami. Budynek został zaprojektowany w zgodzie z certyfikacją ekologiczną BREEAM na poziomie "Excellent".

Powierzchnia przestrzeni handlowej Ethosa zostanie znacznie powiększona, a dzięki wysokim na osiem metrów przeszklonym witrynom, nabierze reprezentacyjnego charakteru. Sercem budynku będzie ogólnodostępne, przestronne i przykryte szklanym dachem patio otwarte na plac Trzech Krzyży. Ważnym udogodnieniem dla klientów będzie możliwość skorzystania z podziemnego parkingu. Autorem koncepcji architektonicznej jest konsorcjum pracowni MAAS Projekt i Chapman Taylor. Inwestor, firma Kulczyk Silverstein Properties, prowadzi obecnie rozmowy z potencjalnymi najemcami biurowymi i handlowymi.

Celem inwestora jest rozbudowa, gruntowna modernizacja i dostosowanie nieruchomości do standardów klasy A+. Dzięki temu już w niedługim czasie będzie możliwy najem powierzchni komercyjnych pod jednym z najbardziej reprezentacyjnych i poszukiwanych adresów w Warszawie.
- Ethos to wyjątkowy projekt, nie tylko ze względu na architekturę i funkcjonalność, ale przede wszystkim na lokalizację. To jedyny biurowiec klasy A+ położony na Trakcie Królewskim, który dysponuje kondygnacją biurową o wielkości 3 tys. mkw. Co więcej, w odróżnieniu od wysokich projektów w zachodniej części Centrum, plac Trzech Krzyży i jego otoczenie - ulice Mokotowska, Żurawia czy Mysia - tworzą prestiżowe centrum biznesowe w bezpośrednim sąsiedztwie Giełdy Papierów Wartościowych, instytucji finansowych i ambasad, a także umożliwiają bezpośredni dostęp do miejskiego życia - markowych butików, restauracji czy modnych kawiarni - podkreśla Joanna Kowalska-Szymczak, dyrektor inwestycyjny KSP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY